Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Piątkowe przedpołudnie, 27 października 2023 roku stało się ważną datą w życiu naszej szkoły.

Tego dnia uczniowie klasy pierwszej zdali swój pierwszy szkolny egzamin i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach.

 

Rozpoczęcie nauki w szkole jest zawsze wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci klimatyzują się w nowym środowisku, jakim jest szkoła. Muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele, nowi koledzy i koleżanki. Towarzyszą im przeróżne emocje, zarówno te miłe i ekscytujące, jak i budzące obawy przed nieznanym.

 

Uroczystość ślubowania odbyła się w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych oraz z lekką tremą, która jak się później okazało dodała im skrzydeł podczas występu. Nie zabrakło też znamienitych gości oraz rodziców i rodzeństwa pierwszaków. Uroczystość rozpoczęła się perfekcyjnie odtańczonym Polonezem oraz wesołą piosenką. Następnie uczennice klasy 6a powitały pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie oraz zaoferowały swoją pomoc w razie napotkanych trudności.

 

Potem uczniowie klasy I pod czujny okiem wychowawczyni przedstawili program słowno-muzyczny, w którym zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności, jakie szlifowali przez pierwsze dwa miesiące pobytu w szkole. Pomino dreszczyku emocji, dzieci poradziły sobie świetnie – śpiewając piosenki, tańcząc, recytując wiersze, dały z siebie wszystko. Społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście raz po raz nagradzali ich występy gromkimi brawami.

 

Punktem kulminacyjnym było uroczyste ślubowanie. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego wybrzmiały słowa przyrzeczenia: „ Ślubuję uroczyście! Będę starał się być dobrym i uczciwym uczniem. Będę dbał o dobre imię swojej szkoły. Będę szanował nauczycieli, pracowników szkoły, kolegów i koleżanki. Będę przestrzegał porządku i czystości w klasie i szkole. Będę dbał o szkolny sprzęt. Będę uczył się tego, co piękne, dobre i mądre.” Następnie wszyscy pierwszoklasiści jednogłośnie odrzekli: PRZYRZEKAMY.”

 

Kolejno uczniowie zostali pasowani, symbolicznym piórem, przez panią Dyrektor Szkoły Izabelę Świtalską na uczniów Szkoły Podstawowej. Wychowawczyni wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, książki oraz legitymacje szkolne. Rodzice rozdali swoim pociechom rogi obfitości a zaproszeni goście obdarowali wszystkich uczniów wspaniałymi prezentami, za co serdecznie dziękujemy.

 

Na koniec uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia, po czym uczniowie udali się na słodki poczęstunek.

 

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce, wzorowego zachowania i jak najlepszych wyników na pierwszym szkolnym świadectwie.

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i trud włożony w organizację uroczystego ślubowania.

28

PAŹ

2023

236

razy

czytano

4/224

Kozdo

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia