Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

WYCIECZKA DO TEATRU – 20.10.2023r.

WYCIECZKA DO TEATRU – 20.10.2023r.

20 października 2023 roku uczniowie z klas III-V udali się na wycieczkę do Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie na spektakl pod nazwą „Złodziej czasu”. Tytułowy „Złodziej czasu” to wzruszająca, momentami zabawna i porywająca baśń, w której świat fantastyczny przeplata się ze światem realnym, a zdarzenia mają miejsce w bliżej nieokreślonej czasoprzestrzeni.

 W baśni spotykamy postać Zegarmistrza (Złodzieja Czasu , zwanego też Czarnym Magiem) , Dziadka, Babci oraz Wnuka. Wydaje się, że w pracowni Zegarmistrza czas zatrzymuje się na chwilę dzięki wspomnieniu beztroskich chwil spędzonych w domu Dziadków, domu pachnącego szarlotką oraz ciepłą herbatą. Według krążącej Legendy świat przestanie istnieć  kiedy Zegarmistrz zbuduje zegar. Wnuk pragnie temu zapobiec oraz udaje się do Krainy Czasu aby odzyskać to, co najważniejsze.

Widzowie dowiadują się, że czasu nie można ani kupić ani sprzedać. Niemożliwym jest , niestety, jego odzyskanie, zatrzymanie, „zamknięcie w pudełku” czy „zakopanie w piasku”. Co można zatem z czasem zrobić?

Czas można, a wręcz trzeba podarować, „ofiarować komuś, kto za nami tęskni, kto do serca czas nasz schowa”.

Poruszające do głębi przedstawienie  rekomendujemy wszystkim, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Towarzyszy mu wspaniała gra aktorska, piękna muzyka oraz  zapierające dech w piersiach wizualizacje. Nadmieńmy, iż spektakl „Złodziej czasu” autorstwa i reżyserii Waldemara Wolańskiego został nominowany do nagrody teatralnej „Złote Maski” w dwóch kategoriach:  „Spektakl dla młodych widzów” oraz  „Aktorstwo za rolę w teatrach lalkowych”.

 

 

 

 

25

PAŹ

2023

123

razy

czytano

5/224

Sancie

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia