Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

ZAWSZE WARTO POMAGAĆ

ZAWSZE WARTO POMAGAĆ

             Po raz siódmy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Niegowonicach włączyli się do akcji charytatywnej „ Pisanka”, organizowanej przez Hospicjum Cordis w Katowicach – Janowie, pod hasłem „Serce w kształcie jajka”.

Jest to akcja, którą Hospicjum Cordis prowadzi już od wielu lat. W tygodniu poprzedzającym Wielkanoc, w wielu kościołach naszego regionu pracownicy i wolontariusze Hospicjum organizują wielkie kwestowanie. Na licznych kiermaszach są sprzedawane kolorowe, pięknie zdobione pisanki. Jajka są malowane przez przyjaciół, wolontariuszy i podopiecznych Hospicjum. W tym roku zostało przygotowanych około 15 tysięcy pisanek !!!

Nasza szkoła od siedemnastu lat organizuje różnorodne akcje na rzecz Hospicjum Cordis w Katowicach. „… na Niegowonice zawsze można liczyć…” – tak wypowiadała się o nas prezes Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis, lekarz medycyny – pani Jolanta Grabowska – Markowska na fali Radia Katowice. Takie słowa bardzo cieszą, ale i mobilizują do dalszego działania.

W niedzielę palmową nasi niezawodni i zawsze chętni do pomocy uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza założyli specjalne identyfikatory i z ogromnym zaangażowaniem prowadzili sprzedaż kolorowych pisanek w Kościele parafialnym w Niegowonicach.  Akcję wsparły nauczycielki  –  Mariola Piekara, Agnieszka Niemczak, Dagmara Franczak i Monika Szubert. Organizacją akcji kierowała Wioletta Dratwa – koordynator ds. kontaktów z Hospicjum Cordis w Katowicach. Udało nam się sprzedać 210 pisanek, za które zebraliśmy 1042 zł i 60 gr.

Serdecznie dziękujemy naszemu proboszczowi, ks. Arturowi Przybyłko za przychylność i wielkie wsparcie naszej akcji. Przede wszystkim jednak z całego serca dziękujemy mieszkańcom Niegowonic za udział w tej pięknej akcji i datki na rzecz Hospicjum Cordis. Hospicyjna pisanka w koszyczku i na świątecznym stole w Państwa domu to oznaka poparcia, sympatii i zrozumienia potrzeby otaczania opieką tych najciężej chorych.

                                                                                                             Wioletta Dratwa 

20

KWI

2017

455

razy

czytano

125/179

drawio

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia