Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niegowonicach na Gali Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niegowonicach na Gali Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niegowonicach na Gali Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

18 maja 2023 r. w auli Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Organizatorem konkursów było Kuratorium Oświaty w Katowicach, a uczestnikami uczniowie szkół podstawowych województwa śląskiego. Uroczystość została zorganizowana przez Delegaturę Sosnowiecką Kuratorium Oświaty.

Konkursy przedmiotowe są skierowane do uczniów wykazujących zainteresowania związane z wybranym przedmiotem. Są one formą wspierania uzdolnień uczniów w szkole, regionie i całym województwie śląskim.

W gronie laureatów znalazła się uczennica Magdalena Mędrek i uczeń Jakub Kasperski ze Szkoły Podstawowej im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach. Na uroczystej gali laureatom towarzyszyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niegowonicach pani Teresa Kubasik.

Droga do uzyskania tytułu laureata była długa! Konkursy odbywały się w formie trzystopniowych zawodów: etap szkolny, rejonowy i wojewódzki.

Najpierw należało przejść etap szkolny, następnie uzyskać co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia w etapie rejonowym konkursu. Aby uzyskać tytuł laureata w etapie wojewódzkim, trzeba było zdobyć co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia w trzecim etapie konkursu.

Wśród 7 laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego z całej delegatury sosnowieckiej znalazła się Magdalena Mędrek (nauczyciel języka angielskiego: Aleksandra Cieślik). Uczennica jest pasjonatką języka angielskiego, w roku szkolnym 2021/2022 również uzyskała tytuł laureata tego samego konkursu.

Wśród 11 laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki z całej delegatury sosnowieckiej znalazł się Jakub Kasperski (nauczyciel matematyki: Ewelina Kawka).

Podczas uroczystości z rąk Pani Dyrektor Delegatury Mirosławy Kolwas - Soczyńskiej uczniowie otrzymali nagrody, zaświadczenia i gratulacje. Podczas gali uczniom towarzyszyli dyrektorzy szkół, którzy otrzymali listy gratulacyjne.

Laureatom życzymy wytrwałości i entuzjazmu w dalszym rozwijaniu swoich talentów, pasji i zainteresowań.

 

20

MAJ

2023

138

razy

czytano

10/215

Ewkaw

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia