Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Zbiórka nakrętek

❤️DOBRO ZAWSZE WRACA❤️

Powstaje z nich plastikowy granulat, z którego można wyprodukować kolejne nakrętki, plastikowe obudowy urządzeń elektronicznych, a także opakowania i rury PCV. Mowa o nakretkach od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów. Szkoła Podstawowa w Niegowonicach i Przedszkole przy Szkole Podstawowej im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach zachęca Wszystkich ludzi dobrej woli do zapełniania nakrętkami naszego pojemnika, który został niedawno zamontowany przed wejściem głównym.

Zbiórka nakrętek organizowana jest najczęściej w szczytnych celach. Tak jest i w naszym przypadku! Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek przeznaczone są na leczenie i rehabilitację Zuzi i Adasia Matułów z Dąbrowy Górniczej.

Dodatkowo, takie akcje niosą za sobą wiele pozytywnych skutków, m.in. naukę segregacji, zmniejszenie ilości śmieci na wysypiskach i zanieczyszczenia środowiska (plastik rozkłada się w glebie kilkaset lat). Zmniejsza się też zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania nowych nakrętek.

 

Koordynator akcji "Natkętka"

Tomasz Baran

11

WRZ

2022

76

razy

czytano

10/185

Tobaa

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia