Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

      4 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/18. O godzinie 9.00 uczniowie spotkali się w kościele parafialnym, aby Mszą Świętą, celebrowaną przez księdza Artura Przybyłko, uczcić pierwszy dzień szkoły. Po zakończonej liturgii wszyscy przemaszerowali do szkoły, aby oficjalnie rozpocząć kolejny rok nauki oraz powitać brać uczniowską i grono pedagogiczne. Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście: Burmistrz Łaz – pan Maciej Kaczyński, ksiądz kanonik, dziekan, proboszcz parafii w Niegowonicach – Artur Przybyłko, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łaz – pan Stefan Kubasik, zastępca przewodniczącej Rady Rodziców – pan Łukasz Kacperowski oraz sekretarz Rady Rodziców – pani Magdalena Gajda, sołtys Niegowonic – pan Wiesław Ludwikowski, sołtys Niegowoniczek – pan Edward Mędrek, kierownik Filii nr 1 Biblioteki Publicznej w Łazach – pani Anna Wilczok, przewodnicząca Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Niegowonice i Niegowoniczki – pani Urszula Łaciak, przedstawiciel KGW w Niegowonicach – pani Stefania Łaciak oraz licznie zgromadzeni rodzice.

  Uroczystość została otwarta przez panią dyrektor Teresę Kubasik, która serdecznie powitała wszystkich w nowym roku szkolnym. Został wprowadzony sztandar szkoły oraz odśpiewany hymn państwowy. Pani dyrektor życzyła uczniom wielu sukcesów, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, rodzicom bardzo dobrej współpracy ze szkołą. Opowiedziała zebranym o pracach remontowych, które zostały przeprowadzone podczas wakacji, m.in. o stworzeniu dwóch nowych pracowni: biologiczno-chemicznej i filmowej. Następnie głos zabrał pan Maciej Kaczyński, który w swoim przemówieniu gratulował mieszkańcom Niegowonic i okolic uzyskania tytułu „Najlepsza miejscowość powiatu zawierciańskiego”. Szczególnie ciepłe słowa skierował do uczniów klasy I, życząc im, aby ich pierwszy rok nauki był początkiem na drodze sukcesów i odkrywania pasji. Pozostali uczniowie zostali poproszeni o otoczenie opieką swoich najmłodszych kolegów.

  Po zakończeniu akademii zebrani goście udali się do nowych pracowni, aby dokonać uroczystego ich otwarcia. Jako pierwsza została przecięta wstęga w pracowni filmowej. Jedno z pomieszczeń szkolnych zostało wyremontowane i wyposażone dzięki współpracy szkoły z rodzicami oraz projektowi PZU, który udało nam się wygrać i w ten sposób pozyskać kwotę 5 000 zł. Dzięki wyciszeniu pomieszczenia specjalistyczną gąbką, salka przygotowana została nie tylko jako miejsce spotkań ekipy filmowej, ale również jako studio nagrań. Kolejną pracownią, która została przygotowana podczas wakacji jest pracownia biologiczno-chemiczna i do niej udali się wszyscy zaproszeni goście. Pracownia będzie służyć wszystkim uczniom naszej szkoły. Zakupione zostały do niej nowe meble. Przepiękne i nowoczesne wyposażenie sali wzbudziło podziw i uznanie zebranych. Obie pracownie zostały poświęcone przez naszego księdza proboszcza.

  Po zakończeniu wszystkich uroczystości uczniowie z radością udali się do swoich klas, natomiast nauczyciele z werwą przystąpili do realizacji zadań szkoły.  

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017 2018 (Ilość zdjęć w galerii: 91)

11

WRZ

2017

706

razy

czytano

112/178

Swiza

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia