Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Klasy I-III

„WIRUSOOCHRONA” W NASZEJ SZKOLE

„WIRUSOOCHRONA” W NASZEJ SZKOLE

Kolejny już raz uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Niegowonicach w ramach wojewódzkiej akcji informacyjno – edukacyjnej                                  pt.: „Wirusoochrona” organizowanej przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wzięli udział w zajęciach profilaktycznych na temat higieny oraz zdrowia.

Głównym celem akcji jest promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci i ich rodziców oraz zwrócenie uwagi na znaczną rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

W ostatnim czasie, kiedy społeczeństwo zmaga się z epidemią koronawirusa szczególną uwagę należy zwrócić na rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych oraz na podnoszenie świadomości w zakresie podstawowych czynności higienicznych związanych z zabezpieczeniem przed zarażeniem, postępowaniem w przypadku zachorowania, jak również zmniejszeniem ryzyka powikłań.

Na początku zaplanowaliśmy i realizowaliśmy wyjścia na spacery, w celu hartowania naszego organizmu. Dzieciom bardzo podobała się ta forma spędzania wolnego czasu, tym bardzie, że na dworze mieliśmy piękną zimową pogodę.

Uczniowie wszystkich klas kolejno wzięli udział w prelekcji przygotowanej przez panią pedagog, na której dowiedzieli się w jaki sposób radzić sobie w sytuacji izolacji kwarantanny, jakie są najważniejsze zasady, których trzeba przestrzegać, aby ustrzec się przed wirusami. Uczniowie malowali kolorowanki, odpowiadali na pytania, obejrzeli prezentację multimedialną na temat wirusów i prawidłowo demonstrowali sposób zachowania się w czasie zagrożenia chorobowego. Dzieci pod fachowym okiem doskonaliły prawidłowy sposób mycia rąk.                                                                            Wykonano też, gazetki na korytarzu szkolnym pt.:” Szczepimy się”, Profilaktyka koronawirusa”.

Cała akcja uzmysłowiła dzieciom jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny osobistej oraz wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych w placówkach oświatowo- wychowawczych. Z pewnością pozwoli to na ograniczenie zachorowań wśród dzieci i przenoszenia wirusów na członków rodzin.

                                                                                                                                                                                  wychowawczynie klas 1-3

                                                                                                                                                                    Mariola Piekara,  Aneta Kajdańska, Jolanta Pater

08

MAR

2022

209

razy

czytano

Wychowawcy1_3

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia