Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Klasy IV-VIII

Tradycyjny sad - co udało nam się zrobić

Tradycyjny sad - co udało nam się zrobić

Zgodnie z obietnicą, chcieliśmy się przedstawić i zaprezentować  dotychczasowe działania, jakie wykonaliśmy w ramach projektu tradycyjny sad.

Ponieważ mieszkamy na Jurze i jest to malowniczy teren, gdzie można znaleźć wiele miejsc nieskażonych przez cywilizację  nazwaliśmy naszą drużynę „YOUrajskimi Sadownikami”. W naszej okolicy są nie tylko wzgórza i lasy, ale także pięknie i tajemnicze jaskinie.  Piękne otoczenie powoduje, że nie brakuje chętnych do pracy na łonie natury. Ponieważ nie jest to duża miejscowość wszyscy bardzo dobrze się znamy, dlatego szybko udało nam się stworzyć zwartą i chętną do działania grupę, nastawioną na sukces. Chcemy wzbogacić nasz krajobraz, a przy okazji dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat upraw i prowadzenia sadu. Nasz zespół to Hania, Lena, Magda, Maciek, Wojtek, i Mikołaj oraz nasz opiekun Pan Tomek.

Na podstawie udostępnionych materiałów, udało nam się zaprojektować sad zgodnie ze sztuką sadowniczą. Pani dyrektor wskazała nam teren, gdzie możemy posadzić drzewka. Wybraliśmy odpowiedni gatunek czereśni, zapylaczy i roślin towarzyszących.

Stworzyliśmy prezentację o tradycyjnych odmianach owoców i roli tradycyjnych sadów w krajobrazie. Wszystko dokumentujemy w Księdze Sadu, tworzymy raport i liczymy na grant! Pozdrawiamy i do zobaczenia w naszym sadzie!

W imieniu całej drużyny

opiekun T. Baran

 

 

05

MAR

2021

251

razy

czytano

aazzzz

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia