Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Klasy I-III

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

 

Pierwsza edycja projektu EDWARD (ang. European Day Without A Road Death – EDWARD), która odbyła się w środę 21 września 2016 r. w 31 krajach, okazała się sukcesem. Zobowiązanie dotyczące bezpieczeństwa drogowego dostępne na stronie internetowej Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego (TISPOL) podpisało ponad 103 tys. organizacji i osób prywatnych, a w całej Europie zorganizowano ponad 80 akcji z myślą o poprawie bezpieczeństwa drogowego (m.in. działania informacyjne i uświadamiające w szkołach i przedsiębiorstwach, warsztaty, konferencje i konkursy). Kampania #ProjectEDWARD i #seatbeltselfie w mediach społecznościowych dotarła do ponad 19 mln osób.

Kampania zainicjowana przez TISPOL uzyskała duże poparcie Komisji Europejskiej w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Według danych statystycznych TISPOL-u 21 września 2016 r. w 31 krajach odnotowano 43 ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Rok wcześniej 21 września na drogach zginęło 70 osób. W 19 krajach nie było żadnych ofiar śmiertelnych. W siedmiu innych krajach odnotowano spadek liczby ofiar śmiertelnych w porównaniu z 21 września 2015 r., a w trzech krajach odnotowano wzrost liczby ofiar śmiertelnych.

Projekt EDWARD uświadamia społeczeństwu, że kwestia bezpieczeństwa drogowego dotyczy nas wszystkich – średnio każdego dnia na drogach UE traci życie 70 osób, a 370 tysięcy zostaje ciężko rannych. To wydarzenie stanowi doskonałą okazję do zachęcenia wszystkich użytkowników dróg do zmniejszenia ryzyka i poprawy bezpieczeństwa podczas prowadzenia samochodu, chodzenia pieszo czy jazdy rowerem.

W ramach kampanii podmioty prywatne i publiczne oraz organizacje społeczeństwa obywatelskiego z całej UE wyraziły swoje poparcie dla zobowiązania opublikowanego na stronie TISPOL-u i podjęły się zorganizowania działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego 21 września lub podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności. Projekty organizowane w ramach Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego można znaleźć na interaktywnej mapie na stronie internetowej Komisji Europejskiej. www.roadsafetydays.eu.

Wykorzystano:

https://ec.europa.eu/transport/road_safety/european-day-without-road-death-success-road-safety-awareness-across-europe-0_pl

 

 

Klasy I – III edukacji wczesnoszkolnej obchodziły ten dzień wspólnie z panią pedagog, która rozpoczęła go krótką pogadanką. Dzieci rozwiązywały quizy , krzyżówki, wykonywały prace plastyczne, korzystały z pomocy multimedialnych, przedstawiały prezentacje.

Korzystając z metod aktywizujących wymyślały hasła dotyczące bezpieczeństwa na drogach. Oto jedno z nich:

ZEBRA PRZYPOMINA MI- BĄDŹ OSTROŻNY WE WSZYSTKIE DNI!

 

19

WRZ

2018

65

razy

czytano

kajan

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia