Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Religia i aktualności

DIECEZJALNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

DIECEZJALNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

21 marca w IV Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica w Sosnowcu, odbył się Diecezjalny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Konkurs, zorganizowano w roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorami oprócz Liceum był Zespół Szkół Muzycznych oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. W imieniu organizatorów  pan dyrektor Liceum Ogólnokształcącego powitał gościJ.E. księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka – patrona honorowego konkursu, księdza dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Michała Bordę, pomysłodawcę i koordynatora całego przedsięwzięcia, jurorów oraz wszystkich wykonawców i ich opiekunów.

J.E. Ksiądz Biskup w swoim wystąpieniu podziękował pomysłodawcom i organizatorom konkursu oraz młodzieży i nauczycielom, że zechcieli się włączyć do konkursowych zmagań. Życząc wszystkim satysfakcji z występu, podkreślił wyjątkową rolę pieśni w kształtowaniu postaw patriotycznych i zachowaniu tożsamości narodowej.

Do konkursowych zmagań przystąpiło w sumie czterdziestu jeden uczniów z dwudziestu szkół diecezji sosnowieckiej, od Sosnowca i Dąbrowy Górniczej, przez Jaworzno, Olkusz, Niegowonice, Siewierz i Wojkowice. Z naszego gimnazjum udział wzięła Wiktoria Pyrdoł z klasy II , przygotowana przez p. Izabelę Świtalską.

Zmagania konkursowe –  stwierdził ksiądz dyrektor  Michał Borda, przerodziły się w prawdziwą galę pieśni patriotycznych. Było to możliwe dzięki wyjątkowo wysokiemu poziomowi występujących. Opinię tę podzieliła również Dyrektor Delegatury Sosnowieckiej Śląskiego Kuratorium Oświatypani Mirosława Kolwas-Soczyńska.

Bardzo dziękujemy Wiktorii i p. Izabeli Świtalskiej za udział w konkursie.

Dorota Sobiegraj

za: http://www.staszic.edu.pl/

27

MAR

2018

207

razy

czytano

Sobdo

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia