Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Klasy I-III

Nasz pierwszy porojekt edukacyjny WODA

Nasz pierwszy porojekt edukacyjny WODA

 W środę 21 marca 2018 rozpoczęliśmy nasz  pierwszy projekt badawczy. Podjęliśmy temat bliski dzieciom:                                                                                                                                                WODA

Celem tego projektu było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczania wód oraz przyswojenie i zastosowanie w praktyce wiedzy dotyczącej roli wody w przyrodzie i życiu człowieka. W trakcie zajęć dzieci poszukiwały odpowiedzi na interesujące je zagadnienia związane z wodą.

Przeprowadziliśmy doświadczenie związane z trzema stanami skupienia wody. Zapoznaliśmy się z informacjami dotyczącymi maszyn napędzanych wodą. Rozmawialiśmy na temat roli wody w życiu ludzi, zwierząt i roślin.  Omówiliśmy, jakie zagrożenia wynikają z niszczycielskiej działalności wody. Efektem naszych rozważań było wykonanie mapy myśli „ Po co komu woda?” i umieszczenie jej w widocznym miejscu. Przeprowadziliśmy doświadczenie sprawdzające co stanie się z kwiatami umieszczonymi w trzech butelkach : kwiat całkowicie zanurzony w wodzie, kwiat w butelce z wodą na dnie, kwiat w butelce bez wody. Obserwowaliśmy te kwiaty przez trzy kolejne dni a potem  wyciągnęliśmy wnioski. Kolejnego dnia sprawdzaliśmy, które substancje rozpuszczają się w wodzie. Wyniki obserwacji zilustrowaliśmy na kartach i wyeksponowaliśmy je w klasie. Ważnym momentem naszego projektu była rozmowa na temat: „ Znaczenie wody  dla człowieka i sposoby jej oszczędzania”.

Podsumowaniem działań metodą projektów  było wypełnienie przez dzieci kart ewaluacyjnych.


Projekt dawał dzieciom możliwość budowania w sobie poczucia współodpowiedzialności za środowisko przyrodnicze, a podjęte działania służyły odkryciu tajemnic wody takich jak: parowanie, skraplanie, rozpuszczalność substancji w wodzie, stany skupienia wody, czystość wody, podjęta została również problematyka racjonalnego gospodarowania zasobami wody.
Realizacja projektu dostarczyła wszystkim dzieciom niezapomnianych wrażeń, a także dała możliwość własnego rozwoju.

                                                                             Klasa pierwsza

 

 

26

MAR

2018

71

razy

czytano

Piema

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia