Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Religia i aktualności

PIELGRZYMKA

 15 ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA KSIĘDZA STEFANA JONIAKA

 Delegacja uczniów naszej szkoły wraz z panią dyrektor Teresą Kubasik brała udział w pielgrzymce do Jabłonki. W tym roku obchodzimy 15 rocznicę nadania szkole imienia  ks. Stefana Joniaka. Nasz patron był gorliwym kapłanem, pełnym dobroci i miłosiernej miłości, był wielkim patriotą, miłośnikiem przyrody i folkloru.  Był osobą bardzo kontaktową, do której ludzie lgnęli, dzielili się problemami, szukali prawdy, porady. Celem tegorocznej pielgrzymki było odwiedzenie jego rodzinnej miejscowości, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na jego grobie.
Najpierw udaliśmy się do Wadowic, gdzie zwiedziliśmy nową ekspozycję w przebudowanym Domu Rodzinnym Jana Pawła II. Jest to nowoczesna, multimedialna wystawa narracyjna, która nie tylko pozwala poznać lub odkryć na nowo życie, działalność i nauczanie Człowieka, który zmienił oblicze współczesnego świata, ale też zabiera zwiedzających w podróż w czasie, dotykając najnowszej historii Polski.

Na Mszę świętą, odprawioną przez księdza proboszcza Artura Przybyłko, udaliśmy się do pobliskiej Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym dniu Sanktuarium kalwaryjskie włączyło się w ogólnopolską akcję „Różaniec do granic”. O godz. 14.00 w kaplicy Pustelni św. Marii Magdaleny odmówiono różaniec. Akcja ta nawiązuje bezpośrednio do 100  rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, gdzie 13 maja 1917 r. troje małych pasterzy - Franciszek i Hiacynta oraz  Łucja  - widziało Matkę Boską.

Następnie pojechaliśmy do Jabłonki na grób księdza Stefana Joniaka. Tam po wspólnej modlitwie zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty na grobie naszego patrona. 
W czasie podróży swoją wiedzą dzielił się z nami przewodnik kalwaryjski  pan Stanisław Kwiatkowski.

Dorota Sobiegraj

 

05

LIS

2017

237

razy

czytano

Sobdo

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia