Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Koncert Kolęd w Zawierciu

Koncert Kolęd w Zawierciu

   28 stycznia nasi uczniowie zaśpiewali na Koncercie Kolęd, który odbył się w parafii NMP Królowej Polski w Zawierciu. Razem z nimi współtworzył to wydarzenie Chór tejże parafii. Dzięki połączeniu dwóch tak różnych grup wokalnych uzyskany został interesujący efekt: zestawione tradycyjne, refleksyjne kantyczki wykonywane przez Chór oraz energiczne, porywające aranżacje wyśpiewane przez dzieci pozwoliły na przeżycie pełnej panoramy emocji. Usłyszeć też można było piękne, delikatne kołysanki i tradycyjne kolędy z tekstem łacińskim.

   Wielka popularność i powszechność wśród wszystkich warstw społecznych twórczości związanej z tematyką bożonarodzeniową na przestrzeni wielu stuleci sprawiła, iż stała się ona ważnym przejawem życia artystycznego.

   Kolędy, pastorałki i kantyczki są silnie związane z rodzimą twórczością ludową. Słychać w nich rytmy krakowiaka, mazura czy poloneza. Funkcja kolędy nie ograniczała się w Polsce tylko do roli pieśni religijnej. W pewnych okresach historycznych zdobyła nawet rangę pieśni patriotycznej, była symbolem polskości. Najwięksi nasi poeci tworzyli utwory o Bożym Narodzeniu, a wielu kompozytorów sięgało w swojej twórczości po polskie kolędy.

   Twórczość kolędowa jest wciąż żywa. Pojawiają się nowi kompozytorzy, nowe style muzyczne, nowe aranżacje. Dlatego również i nasi uczniowie podjęli to wyzwanie i zaprezentowali swoje wykonania.

   Wielkie podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy zorganizowali transport dzieci i pomogli ogarnąć logistykę tego wydarzenia. Podziękowania dla pp. Patrycji i Dominiki Gotfryd za obecność, wspieranie nas grą na gitarze i robienie zdjęć. Również ogromne podziękowania dla ks. proboszcza Jacka Reczka za słodki poczęstunek dla wszystkich wykonawców.

                                                                                                                    I.Ś.

https://drive.google.com/drive/folders/18dBOU1BxiEdVwZbgHncS1P19VEjOyRi2?usp=sharing

 

 

29

STY

2024

206

razy

czytano

17/248

Swiza

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia