Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Religia i aktualności

ROK WOLONTARIATU

 WOLONATRIAT I MY

 

Spotkaniem z p. Elżbietą Butkiewicz, dyplomowaną pielęgniarką, opiekunką chorych w naszej miejscowości  a jednocześnie z rodzicem naszej uczennicy, rozpoczęliśmy cykl spotkań  „Wolontariat i my…”. Realizacja naszego programu,  w klasie III gimnazjum, będzie polegać na zdobyciu informacji i zapoznaniu się  z podstawową wiedzą na temat bezinteresownego zaangażowania się  na rzecz potrzebujących.

Na pierwszym spotkaniu  uczniowie dowiedzieli się jakie zadania stoją przed instytucjami, które pomagają osobom starszym i chorym. Pani pielęgniarka wyjaśniła by opiekować się chorym leżącym w domu, jak to robić, aby nie wyrządzić krzywdy jemu ani sobie, informacje otrzymamy  u lekarza prowadzącego, który kieruje leczeniem, albo u lekarza rodzinnego i pielęgniarek z rejonowej przychodni. Pracownicy placówek służby zdrowia udzielą także praktycznej pomocy w opiece nad chorym – pielęgniarka środowiskowa z przychodni wykona pomiar ciśnienia tętniczego, zastrzyki dożylne i domięśniowe, pobranie krwi do badań laboratoryjnych, podłączenie kroplówki, zmianę opatrunków, a opiekunka medyczna umyje go i nakarmi. Z kolei wolontariusze  zrobią zakupy, posprzątają mieszkanie, dotrzymają towarzystwa choremu w czasie nieobecności opiekunów. Po specjalistyczną pomoc w opiece nad chorym leżącym można zgłosić się do hospicjum domowego. Hospicyjna pielęgniarka odwiedza chorego dwa, trzy razy w tygodniu, a lekarz – raz w tygodniu lub na wezwanie.

Zainteresowanie uczniów tematem jest bardzo duże,  z niecierpliwością czekamy na dalsze wskazówki, jednocześnie dziękując za poświęcony nam czas.

 

                                                                                                             Dorota Sobiegraj.

 

25

PAŹ

2016

157

razy

czytano

Sobdo

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia