Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Religia i aktualności

SAKRAMENT DOJRZAŁOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

SAKRAMENT DOJRZAŁOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

W niedzielę 29 listopada 2015r w kościele parafialnym, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Niegowonicach otrzymali z rąk Księdza Biskupa Piotra Skuchy sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Msza Święta z udzieleniem sakramentu Ducha Świętego odprawiona została o godz. 16:00 przez Księdza Biskupa Piotra Skuchę. Obecni byli również: ksiądz proboszcz Artur Przybyłko, ksiądz dziekan Bronisław Waksmundzki, ksiądz Roman Bąbski i inni księża z dekanatu. W uroczystości uczestniczyła również dyrektor szkoły – pani Teresa Kubasik i wicedyrektor – pani Dorota Sobiegraj.

W imieniu wszystkich rodziców prośbę o udzielenie sakramentu bierzmowania wygłosił pan Włodzimierz Gajda wraz z żoną Barbarą. Oprawę liturgii przygotowali uczniowie: czytanie pierwsze - Klaudiusz Walnik, psalm – Wiktoria Pyrdoł, czytanie drugie – Iga Ludwikowska. Modlitwę wiernych przedstawili: Maciej Jankowski, Katarzyna Mencfel, Martyna Lekston, Natalia Piżuch, Natalia Stępień i Wiktoria Kobryn. Bierzmowani wysłuchali Słowa Bożego skierowanego do nich przez Biskupa Piotra Skuchę. Zgodnie z liturgicznym zwyczajem i prawem, udzielenie sakramentu poprzedzone było odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i złożeniem wyznania wiary. W procesji z darami młodzież ofiarowała: świecę, kwiaty, chleb, owoce, wodę, wino i Hostię. Uroczystość ubogacił swoimi śpiewami Zespół Parafialny „Jura”. Uczniowie przygotowywali się do bierzmowania pod kierunkiem księdza proboszcza Artura Przybyłko i katechetek.

Wszystkim rodzicom, uczniom, zespołowi „Jura”, p.   i p. organiście bardzo serdecznie dziękujemy za włączenie się w przygotowanie tej uroczystości.

Za ofiarowanie chleba na procesję z darami,  serdecznie dziekujemy  p. Magdalenie Gajda.  Ewa Przybyła i Dorota Sobiegraj.

04

GRU

2015

235

razy

czytano

Sobdo

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia