Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Klasy I-III

Wielkanocne tradycje w bibliotece

Wielkanocne tradycje w bibliotece

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną uczniowie klasy II odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie wzięli udział w wyjątkowej lekcji poświęconej tradycjom wielkanocnym. Spotkanie poprowadziła pani Ania z biblioteki, która przygotowała dla dzieci ciekawe książki opisujące jak obchodzi się Wielkanoc w różnych krajach. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o zagranicznych zwyczajach, niejednokrotnie niedowierzając w ich pomysłowość. 

Nie zabrakło także opowieści o polskich tradycjach wielkanocnych. Uczniowie przypomnieli sobie czym jest święconka, jak wygląda śmigus-dyngus oraz jakie znaczenie mają pisanki. Pani bibliotekarka przeczytała fragmenty książek opisujących te zwyczaje, a dzieci z chęcią dzieliły się swoimi domowymi tradycjami.

Spotkanie było nie tylko okazją do poznania różnych kultur, ale też do rozmowy o wartościach- rodzinie, radości i wspólnym świętowaniu. Dzieci wyszły z biblioteki zainspirowane i pełne nowych wiadomości.

Dziękujemy pani Ani za ciekawą lekcję i już nie możemy doczekać się kolejnej!

Wesołych, rodzinnych Świąt!

16

KWI

2025

281

razy

czytano

SnoWio

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia