Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Klasy I-III

Jastrzębia Góra - dzień 3

Jastrzębia Góra - dzień 3

10 czerwca zaraz po śniadaniu udaliśmy się autokarem na wycieczkę. Celem naszej podróży był Hel. Miasto w województwie pomorskim w powiecie puckim, położone na cyplu Mierzei Helskiej nad Morzem Bałtyckim. Pierwsze kroki po wyjściu z autokaru skierowaliśmy do portu. Tam czekał na nas statek wycieczkowy „Ocean”. Godzinny rejs widokowy pozwolił nam podziwiać walory krajobrazowe Helu, wysłuchać ciekawostek na temat miasta, obejrzeć panoramę miast Gdańska i Gdyni. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy Pomniku Neptuna. Rzeźba jest kopią brązowej postaci boga Neptuna autorstwa Jeana de Boulogne z Douai. Posąg w Helu stworzył rzeźbiarz samouk, Tadeusz Biniewicz, wykonując go z białego granitu importowanego z Portugalii. Jest to pierwsza wersja tej rzeźby wykonana w kamieniu oraz największa kamienna rzeźba na świecie wykonana na cześć boga Neptuna. Następnym punktem naszego programu był spacer po Cyplu Helskim. Podziwialiśmy widoki i obserwowaliśmy wody okalające Cypel i charakterystyczną roślinność nadmorskiego krajobrazu. Interesującym elementem naszej wędrówki był Kopiec Kaszubów symbolizujący jedność i wspólnotę społeczności kaszubskiej. Pomysł usypania kopca ,,wyszedł” od samorządu helskiego i od Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. Ciekawostką na tym terenie są fortyfikacje nadbrzeżne i przeciwlotnicze. Miłym akcentem i przerywnikiem naszego wypadu była degustacja lodów i zakup pamiątek. Wracając przejeżdżaliśmy przez wspaniałe nadmorskie miasta: Juratę, Jastarnię, Chałupy, Chłapowo, Władysławowo, Rozewie. We Władysławowie zwróciliśmy uwagę na Cetniewo– dzielnicę miasta Władysławowa, mającą charakter turystyczny, w której znajduje się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich.

I znów po objedzie wyruszyliśmy plażą do Gwiazdy Północy – jest to centralne miejsce Jastrzębiej Góry, najbardziej wysunięty na północ punkt linii brzegowej polskiego wybrzeża. Zwróciliśmy również uwagę na różę wiatrów przypominając sobie wiadomości z edukacji przyrodniczej, gdzie uczyliśmy się wyznaczać kierunki świata. 

Zielona Szkoła jest doskonałą okazją do utrwalenia treści edukacyjnych, odbycia żywych lekcji przyrody czy historii oraz zdobycia nowych praktycznych umiejetności.   

Dla urozmaicenia atrakcji wieczór zakończyliśmy wspólnym seansem filmowym. Hotel Transylwania wprawił widzów w doskonały nastrój, po czym wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek.

10

CZE

2024

171

razy

czytano

Patjo

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia