Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Klasy I-III

Z wizytą w lesie - klasa 2.

Z wizytą w lesie - klasa 2.

 Poniedziałek 4 października dla uczniów klasy II był dniem pełnym wrażeń. Dzieci z wychowawcą wybrały się na wycieczkę do lasu. Celem wizyty w lesie była obserwacja przyrody. Pogoda dopisała, był piękny słoneczny dzień. Przed wyjściem przypomniane zostały zasady zachowania się w lesie oraz jak należy zachowywać się w czasie przemarszu do lasu.

Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego środowiska życia roślin i zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste i liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. Z materiału naturalnego w grupach dzieci układały przepiękne leśne obrazki. Na wycieczce nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych na świeżym powietrzu- wyścigi czy rzucane szyszką na odległość. Nie mogło też zabraknąć przerwy na posiłek- świeże powietrze i otoczenie sprawiły , że dzieci poczuły głód. Drugie śniadanie smakowało wyśmienicie.

Uczniowie nauczyli się prawidłowego zachowania w lesie. Poznawali znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyli, że las to źródło świeżego powietrza. Podczas spaceru poznawały las różnymi zmysłami.

Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ciekawość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że dzieci również są za nią odpowiedzialne.

Wycieczka była udana, zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

Wychowawca Mariola Piekara

 

05

PAŹ

2021

153

razy

czytano

Piema

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia