Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Klasy I-III

Rakietą w kosmos- klasa 1

Rakietą w kosmos- klasa 1

Któż z nas nie zachwycił się, widząc na niebie strukturę Drogi Mlecznej? Czy możemy obojętnie patrzeć na gwiazdozbiory? Dzieci podskórnie wyczuwają piękno Wszechświata. Wystarczy odpowiednio je zmotywować, by zaczęły stawiać pytania.

Kosmos dla dzieci jest czymś dużo większym i pojemniejszym niż dla dorosłych. To nie tylko rozgwieżdżone niebo nad głową i nazwy kilku planet, o których kiedyś słyszały. Dla maluchów kosmos to przede wszystkim nieustraszone marzenia, nieskończona wyobraźnia i sny, w których można wszystko. Każdy z nas chciałby polecieć w kosmos. Jednak tylko dzieci wierzą, że naprawdę kiedyś to zrobią. Dzieci zadają nieskończenie wiele pytań. Jak powstał Wszechświat? Ile jest galaktyk? Czym jest czarna dziura? 

W klasie pierwszej przeprowadziliśmy cykl zajęć dotyczący zagadnień kosmosu. Okazało się , że uczniowie mają bardzo bogatą wiedzę na ten temat.

 

Na zakończenie pierwszoklasiści postanowili zbudować rakietę kosmiczną. Dzieci były bardzo zaangażowane w projekt. Praca w grupach przebiegała wyśmienicie a efekt zaskoczył samych wykonawców. 

10

MAR

2021

165

razy

czytano

Piema

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia