Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Klasy I-III

Jak być dobrym kolegą- lekcja wychowawcza

Jak być dobrym kolegą- lekcja wychowawcza

 

Dzieci znaczną część czasu spędzają w szkole z rówieśnikami. Czas ten jest przeznaczony na nabywanie nowych wiadomości i umiejętności oraz nawiązywanie przyjaźni. Powinny więc czuć się w tym środowisku dobrze i bezpiecznie, aby nic im nie przeszkadzało w wypełnianiu przydzielonych zadań i obowiązków. Jeżeli uczeń będzie wyśmiewany w klasie i nieakceptowany wśród rówieśników jego osiągnięcia będą gorsze, a swoje zadania będzie wypełniał niechętnie i z przymusem, co da mierne efekty. Dlatego zadaniem nauczyciela – wychowawcy jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i akceptacji wszystkim uczniom oraz danie równej szansy zdobycia wiedzy i odnalezienia swojego miejsca w społeczeństwie. Natomiast wszyscy uczniowie powinni nauczyć się akceptować odmienność i indywidualność każdego i uszanować inne zainteresowania oraz mieć poczucie obowiązku spieszenia z pomocą tym, którzy sobie radzą gorzej niż oni sami.

Mając to na uwadze postanowiliśmy w naszej klasie rozwiązać problemy poprzez zabawę w grupie, prowadzenie  przez każdego ucznia rozgrzewek na zajęciach wychowania fizycznego, prowadzenie układu tanecznego zaproponowanego przez kolegę, bądź  koleżankę, rozpoczynać każdą lekcję od dobrego słowa. W ubiegłym półroczu założyliśmy kopertę przyjaźni, gdzie umieściliśmy ,nasze serdeczne liściki do kolegów. Wisi ona w widocznym miejscu i otworzymy ją dopiero w trzeciej klasie.

Dzisiaj postanowiliśmy założyć  pudełka: dobrych i złych uczynków. Pięknie ozdobiliśmy je kolorowymi motywami.  Będziemy do nich wrzucać karteczki z zapisanym naszym dobrym lub złym uczynkiem.

Mamy nadzieję, że pudełko z dobrymi uczynkami szybciej się zapełni.

 

Klasa II

 

Wykorzystano https://szkolnictwo.pl/index.php?id=PU9701

 

 

 

01

MAR

2021

241

razy

czytano

kajan

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia