Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Klasy I-III

Zostanę weterynarzem

Zostanę weterynarzem

 Każdy z nas znajdzie wokół siebie osobę, której nie jest obojętny los zwierząt. Dzieci szczególnie lubią zwierzęta. Dorośli chętnie im mówią, że istnieje taki zawód jak weterynarz.

Kto to?

Lekarz weterynarii zajmuje się leczeniem i profilaktyką chorób zwierząt, prowadzi zabiegi lecznicze i kosmetyczne.  Doradza w klinikach weterynaryjnych,  pracuje przy wizytach w gospodarstwach hodowlanych. 

Weterynarz to lekarz specjalizujący się w leczeniu zwierząt domowych i hodowlanych.

 

Jakie są jego obowiązki ?

  Weterynarz  zajmuje się:

·         Leczenie i zapobieganie chorobom zwierząt,

 

·         Wykonywanie różnorodnych zabiegów medycznych i kosmetycznych, w tym operacji, kontroli weterynaryjnej i sanitarnej przy produkcji i sprzedaży produktów pochodzenia zwierzęcego.

 

·         Głównym zadaniem lekarza weterynarii jest leczenie i profilaktyka chorób zwierząt, szczepienia, szczepienia. Weterynarz może również zbadać produkty spożywcze, potwierdzić ich przydatność do spożycia i sprzedaży. Weterynarz ma nieregularny dzień pracy, o każdej porze dnia musi udać się do chorego zwierzęcia, które potrzebuje pomocy i nie nadaje się do transportu.

 

Lista zwierząt, które muszą zostać przebadane przez lekarza weterynarii, obejmuje konie, bydło i małe przeżuwacze, świnie, psy, koty, króliki, myszy, drób, wielbłądy itp. Lekarze weterynarii badają ich anatomię, fizjologię, patofizjologię, mikrobiologię. Oprócz dyscyplin ogólnych lekarz weterynarii musi znać prywatną - fizjologię prywatną (np. Psy), choroby pszczół i ryb, a także badania weterynaryjno-sanitarne surowców zwierzęcych (skóry, futra, mięso, mleko, ryby itp.)

 

Prace można wykonywać w specjalnie wyposażonym pomieszczeniu (klinika, laboratorium), w domu lub w plenerze. W procesie pracy zwykle używa się instrumentów medycznych, leków i odczynników chemicznych.

KlasaII

23

LIS

2020

139

razy

czytano

kajan

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia