Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Biblioteka

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Cytaty oraz aforyzmy o bibliotekach
i bibliotekarzach

¨Biblioteka była miejscem magicznym. Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały prowadzić ze mną dialog.Wchodziłem do środka, spoglądałem na zapełnione książkami regały i szeptałem: –Opowiedz mi historię.I one opowiadały. Biblioteka stała się moją rodziną. Charles Martin „Niezapisana opowieść. Nikt nie jest samotną wyspą”

¨Biblioteka była największym zbiorem magicznych tekstów w całym multiversum.Spoczywały tam na półkach tysiące woluminów pełnych okultystycznej wiedzy.Podobno, ponieważ wielkie ilości magii potrafią mocno odkształcić zwykły świat,Biblioteka nie przestrzegała normalnych zasad czasu i przestrzeni.Podobno ciągnęła się po wieczność. Podobno całymi dniami można by wędrowaćwśród odległych regałów, podobno gdzieś tam żyły całe plemiona zagubionych studentów,podobno niezwykłe istoty czaiły się w zapomnianych wnękach,a polowały na nie istoty jeszcze dziwniejsze.
Terry Pratchett„Straż! Straż!”

¨Biblioteka gromadzi bogactwa wieków i pokoleń,mogą z nich czerpać bez miary nieprzeliczone tłumy,a nigdy nam nie poskąpi ani mądrości, ani światła.
Jan Wiktor

¨Biblioteka jest bramą w czasie".
Carlos María Domínguez„Dom z papieru”

¨Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury.Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą,osobistego poświęcenia, solidarności i prawa do rozwoju dobra wspólnego.
Jan Paweł II

07

MAJ

2020

229

razy

czytano

MonaSz

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia