Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Sport

SPORT NIEGOWONICE

SPORT SZKOLNY

SZKOLNY KLUB SPORTOWY

SZKOLNY KLUB SPORTOWY

 Drodzy Uczniowie,

Szanowni Państwo!

 

Witam serdecznie na stronie internetowej poświęconej największemu w historii Ministerstwa Sportu i Turystyki Programowi upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. Szkolny Klub Sportowy to wyjątkowe przedsięwzięcie pod kilkoma względami. Pierwsza edycja Programu odbyła się w roku 2017 i objęła 82,61% gmin na terenie całego kraju. Miło mi poinformować, że SKS-owa społeczność stale rośnie. Cieszę się, że w tym roku rozpoczynamy naszą wspólną sportową przygodę już po raz trzeci.  Dzięki III edycji Programu Szkolny Klub Sportowy będziemy nadal nie tylko budować fundamenty zdrowego i aktywnego społeczeństwa, ale też efektywnie wyszukiwać utalentowaną sportowo młodzież.

Największy zasięg terytorialny i największa liczba uczestników – tak krótko można podsumować Program SKS. W ubiegłym roku blisko 350 tysięcy uczniów trenowało pod okiem ponad 15 tysięcy nauczycieli. Szkolny Klub Sportowy to Program korzystający ze sprawdzonej formuły szkolnych, pozalekcyjnych zajęć sportowych SKS wzbogacony o nowoczesne formy aktywności, takie jak np. speed-ball, trickboard, skateboard czy climbing wall.

Jestem przekonany, że ten projekt przyczyni się do wzrostu aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz zapewni im możliwość spędzenia czasu wolnego w atrakcyjny dla nich sposób. Szanowni Państwo - wspólnie możemy promować sport i wartości, których jest nośnikiem. Wierzę, że na SKS-ach każdy znajdzie coś dla siebie!

Drodzy Nauczyciele! 

Odgrywacie niezwykle istotną rolę w Programie Szkolny Klub Sportowy. To właśnie Wy najlepiej znacie predyspozycje i zainteresowania swoich uczniów. Jesteście kluczowym ogniwem tego projektu – zachęcacie, motywujecie i kształtujecie podejście do aktywności fizycznej swoich podopiecznych. Budujecie ich osobowość oraz siłę charakteru. Wierzę, że Wasze zaangażowanie jest w stanie rozbudzić w nich pasję i miłość do sportu. SKS to narzędzie, które na pewno Wam w tym pomoże.

Pragnę podziękować wszystkim osobom, które wspierają realizację Programu. Zwracam również uwagę na istotną rolę dyrektorów szkół i  przedstawicieli samorządu terytorialnego, którzy zapewniają miejsce i sprzęt do realizacji zajęć.

Dziękuję również rodzicom i opiekunom najmłodszego pokolenia Polaków. Wszystkich  gorąco zachęcam do udziału w Programie SKS, który może okazać się wspaniałą sportową przygodą, mającą wpływ na całe życie! Warto dołączyć do SKS-owej społeczności!

                                

 

Ze sportowym pozdrowieniem,  

Witold Bańka

 

25

WRZ

2019

119

razy

czytano

misand

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia