Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Klasy I-III

Magia Świąt Bożego Narodzenia -Projekt edukacyjny klasy 2.

Magia Świąt Bożego Narodzenia -Projekt edukacyjny klasy 2.

  Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich ludzi, a zwłaszcza dla dzieci, szczególnym przeżyciem. W każdej rodzinie dzieci przygotowują się do Świąt. Aby mogły poczuć magię Świąt również w szkole, dzieci uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Magia Świąt Bożego Narodzenia”, włączając rodziców  w realizację tego przedsięwzięcia.

Głównym celem projektu było zapoznanie dzieci z tradycjami i zwyczajami świątecznymi, ukazanie piękna Świąt Bożego Narodzenia, oraz  wzmacnianie więzi rodzinnych. Dzięki temu projektowi dzieci poznały  tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia, wypowiadały się na temat zwyczajów bożonarodzeniowych w  rodzinnym domu oraz winnych krajach, wykonały ozdobę świąteczną na choinkę.

Pierwszym etapem realizacji naszego projektu było budowanie wspólnych doświadczeń - zainteresowanie dzieci tematem „Święta Bożego Narodzenia”. Pojechaliśmy na wspólną z rodzicami wycieczkę do Fabryki Bombek w Miechowie. Oglądaliśmy ilustracje o tematyce świątecznej, słuchaliśmy wierszy, opowiadań, stworzyliśmy kącik świąteczny, otrzymaliśmy od rodziców kominek dla Mikołaja oraz przepiękną choinkę, którą wspólnie ubraliśmy. Nauczyliśmy się śpiewać  pastorałkę oraz przypomnieliśmy sobie znane nam kolędy. Co prawda nie przybył do nas osobiście Święty Mikołaj, ale zostawił dla nas prezenty.

Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały prezentacje multimedialne na temat zwyczajów świątecznych w Polsce dawniej i dzisiaj oraz zwyczajów w innych krajach. Podczas przedstawiania przygotowanych prezentacji dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek związanych ze świętami. Uczestniczyliśmy w Wieczorze Bożonarodzeniowym w naszej szkole śpiewając kolędy dla całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości. Zwieńczeniem naszego projektu była wspólna z rodzicami wigilia.

Bardzo dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu poszczególnych etapów projektu oraz za stworzenie wspaniałej atmosfery w naszej klasie.

                                                        Wychowawca Mariola Piekara

29

GRU

2018

139

razy

czytano

Piema

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia