Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Klasy I-III

Jesienny las.

Mamy ciepłe jesienne dni i słońce  zachęca nas do dłuższych spacerów. Nasza klasa 2 wybrała się więc na pieszą wycieczkę do pobliskiego lasu. Planując dłuższy spacer, przygotowaliśmy sobie lekki prowiant oraz wystarczającą ilość napoi. Pamiętaliśmy również o wygodnych butach i odpowiednim ubraniu. 

Spacerowaliśmy powoli napawając się pięknem przyrody i oddychając świeżym powietrzem. Otaczająca nas przyroda niezwykle pozytywnie na nas wpływała. Las sprawił, że czuliśmy się spokojniejsi, byliśmy radośni i uśmiechnięci. Pani zorganizowała nam zawody: wyścigi na leśnej ścieżce oraz rzuty do celu.

Wszystkie leśne podarunki powinniśmy należycie docenić i odpowiednio uszanować odwiedzane przez nas miejsce. Uważnie rozglądaliśmy się wokoło, a także patrzyliśmy pod nasze stopy, czy przypadkiem na naszej drodze nie wyrósł nagle grzyb albo mrowisko. Spotkaliśmy kolorowe muchomory, przepiękne podgrzybki i kolorowe liście. Niestety napotkaliśmy także dzikie wysypiska śmieci.

W przypadku takich wycieczek musimy przestrzegać pewnych określonych zasad, które sprawiają, że zarówno my, jak i różne zwierzęta, czujemy się miło i bezpiecznie. Powinniśmy zawsze pamiętać, że w lesie mieszka bardzo wiele stworzeń - należy uszanować ich kryjówki, sposób życia i wszystko, co je otacza.

Kiedy zaburczało nam w brzuchu i zatrzymaliśmy się na posiłek, pamiętaliśmy by dokładnie po sobie posprzątać. Wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale dotlenieni i szczęśliwi.

Po takiej wycieczce z pewnością bez problemów uda im się wieczorem zasnąć.

 

                                                                                                              Klasa 2

 

15

PAŹ

2018

87

razy

czytano

Piema

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia