Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Biblioteka

Gramy w scrabble

WPADNIJ NA SŁÓWKO

CZYLI ŚWIATOWY DZIEŃ SCRABBLE

W piątek trzynastego zdarzyć się może wszystko. Jednak w tym roku uczniowie naszej szkoły nie będą kojarzyć tego dnia wyłącznie z pechem i przykrymi niespodziankami. Trzynastego kwietnia obchodzimy bowiem Światowy Dzień Scrabble.
Scrabble to kultowa gra stworzona przez architekta Alfreda Buttsa w 1931 roku. Polega na układaniu słów z wylosowanych płytek oznaczonych literami. Ułożone wyrazy układa się na kwadratowej planszy. W trakcie gry gracze kolejno dokładają utworzone przez siebie wyrazy - a uzupełniona plansza przypomina krzyżówkę. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych gier świata. Wzbogaca zasób leksykalny, doskonali umiejętności słowotwórcze oraz szybkiego anagramowania. Zatem dobry scrabblista musi wyróżniać się spostrzegawczością, pomysłowością oraz umiejętnościami strategicznymi – a takich w szkole nie brakuje.

Filia biblioteczna nr 1 w Niegowonicach we współpracy z biblioteką szkolną wspólnie zorganizowały dla uczniów młodszych klas zajęcia warsztatowe poświęconą tej grze. Po omówieniu zasad uczniowie klasy IIIB rozegrali miniturniej. Wspólna gra umożliwiła połączenie nauki, rywalizacji i przede wszystkim wspaniałej zabawy.

15

KWI

2018

39

razy

czytano

ZESZ2

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia