Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Klasy I-III

DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ

DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ

 23 marca 2018r. nasza Szkoła Podstawowa im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Rodzice oraz wrześniowi pierwszoklasiści mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa.
Liczna grupa przedszkolaków zaszczyciła nas swoją obecnością. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni wizytą i z przejęciem pokonywali schody dzielące przedszkole od szkoły.
Przyszli uczniowie zostali podzieleni na grupy i rozpoczęli zwiedzanie wspaniale wyposażonych sal lekcyjnych, gdzie nauczyciele wraz z uczniami klas I-III zorganizowali różne ciekawe zajęcia. Uczniowie z każdej klasy w ciekawy sposób zaprezentowali swoje umiejętności. Goście mieli okazję zobaczyć jak przebiega lekcja, jakie zadania wykonują ich starsi szkolni koledzy, w jaki sposób pracują oraz jakie wiadomości i umiejętności zdołali opanować.
Przedszkolaki miały też możliwość zajęcia miejsc w szkolnych ławkach. Na ich twarzach  widać było duże zainteresowanie - chętnie zaglądały do książek i zeszytów ćwiczeń swoich starszych kolegów, pięknie odpowiadały na pytania nauczyciela prowadzącego lekcję, z ochotą uczestniczyły we wspólnych zabawach. Korzystały także z tablicy interaktywnej, starając się jak najpiękniej napisać swoje imię. 
W drugiej części naszego spotkania szkolni koledzy zaprosili przyszłych pierwszoklasistów na spacer po szkole.
Goście mogli oglądnąć ciekawe wystawki i ekspozycje prac naszych uczniów. Zwiedzający mogli również podziwiać osiągnięcia sportowe w postaci licznych pucharów, medali i dyplomów oraz bogatą kolekcję zdjęć z różnych uroczystości szkolnych. 
Nasz spacer po szkole zakończył się na małej sali gimnastycznej. Tam wspólnie, nasi mali goście oraz uczniowie klas I-III mogli obejrzeć fragment  teatrzyku w wykonaniu uczennic klasy III b,  metodą kamishibai, wywodzącą się z Japonii sztuką głośnego czytania i opowiadania dzieciom. Po czym wszyscy zebrani bawili się pląsając przy muzyce. Na zakończenie Dnia Otwartego, każdy przedszkolak dostał w prezencie kolorową pisankę. 

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za przybycie, duże zainteresowanie pracą naszej szkoły, miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas!
To był wyjątkowy dzień, pełen wrażeń!
Czekamy na Was we wrześniu !

28

MAR

2018

113

razy

czytano

Piema

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia