Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Religia i aktualności

XVII WOJEWÓDZKI KONKURS BIBLIJNY DLA GIMNAZJUM

XVII WOJEWÓDZKI KONKURS BIBLIJNY DLA GIMNAZJUM

„I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym” (Dz 2, 4)

         Pod takim hasłem dnia 15 marca 2017 r. w  Szkole Podstawowej im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach odbył się XVII Wojewódzki Konkurs Biblijny dla gimnazjum - etap rejonowy. Jak co roku, w zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z Gimnazjum w Łazach wraz z opiekunem p. Małgorzatą Gibas, Gimnazjum w Chruszczobrodzie wraz z opiekunem p. Mariuszem Kwiecińskim. Gimnazjum w Niegowonicach reprezentowało trzech uczniów: Julia Stachowicz, Szczepan Dziubakowski i Kacper Pater. 
Na nasze zaproszenie odpowiedział również  proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Łazach ksiądz Stanisław Wyka oraz wicedziekan, proboszcz naszej parafii ksiądz Artur Przybyłko, który jak zawsze duchowo wspierał naszych uczestników.
O godzinie 10.00 pani dyrektor Teresa Kubasik powitała wszystkich przybyłych i  rozpoczęła XVII Wojewódzki Konkurs Biblijny. Gimnazjaliści odpowiadali na pytania  z Dziejów Apostolskich. Celem konkursu było: 
ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu chrześcijanina, pogłębienie wiedzy i wiary oraz kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o poznane Słowo Boże, zachęcenie do większego zainteresowania i aktywności na lekcjach religii i w życiu szkoły, inspirowanie do czynnego uczestnictwa w życiu Kościoła i społeczności lokalnej. Po długich zmaganiach uczestnicy udali się na słodki poczęstunek a komisja przystąpiła do sprawdzania prac. Najlepszym okazał się uczeń z gimnazjum w Łazach - Karol Poskrobko. II miejsce zajął Szczepan Dziubakowski,  III miejsce zajął Kacper Pater  - uczniowie klasy III i II  gimnazjum w Niegowonicach. Dla wszystkich uczestników i ich opiekunów przygotowano nagrody książkowe, modlitewniki i dyplomy które ufundował ksiądz proboszcz Artur Przybyłko oraz Wydział Katechetyczny w Sosnowcu. 
Pani dyrektor Teresa Kubasik pogratulowała i podziękowała wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za wkład pracy, włożony w  przygotowanie się do Konkursu.

Zapraszamy znów - za rok odbędzie się po raz ostatni Konkurs Biblijny, gdyż  w szkołach naukę będzie kontynuowała  tylko III klasa wygaszanego gimnazjum.

                                                                Koordynator dekanalnych konkursów biblijnych

                                                                                                   Dorota Sobiegraj

 

XVII WOJEWÓDZKI KONKURS BIBLIJNY DLA GIMNAZJUM (Ilość zdjęć w galerii: 32)

20

MAR

2018

141

razy

czytano

Sobdo

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia