Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Klasy IV-VIII

ZWIEDZAMY STOLICĘ

17 września 2017r. uczniowie klasy IVa i V SP wraz z opiekunkami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano, bo o 5.45 zebraliśmy sie przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.
W trakcie przejazdu mogliśmy słuchać naszego przewodnika pana Pawła, który opowiadał wiele interesujących historii i ciekawostek z różnych zakątków naszego kraju. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Potem powędrowaliśmy na ul. Świętojańską, gdzie mieści się Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Tuż obok niej położony jest pierwszy cmentarz w Warszawie. Wkrótce poszliśmy na tzw. "Górę Gnojną". Z tego miejsca roztacza się piękny widok. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Pośrodku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki, przy którym była mała sesja zdjęciowa i przerwa na coś pysznego. Kolejnym interesującym elementem był Barbakan i Pomnik Małego Powstńca. Około godziny 14.00 przyjechaliśmy pod Pałac Kultury i Nauki, a następnie wyjechaliśmy na taras widokowy by raz jeszcze – tym razem spod chmur, spojrzeć na Warszawę. Potem pojechaliśmy autobusem do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Pomimo zmęczenia oraz natłoku wrażeń byliśmy zadowoleni.

 

 

M.Szubert

26

PAŹ

2017

97

razy

czytano

MONka

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia