Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Klasy I-III

KLUB MAŁEGO LITERATA- KLASA DRUGA JESIEŃ

KLUB MAŁEGO LITERATA- KLASA DRUGA JESIEŃ

 

 

 

 „Jesień”

  Jesień to piękna pora roku. Drzewa zrzucają piękne, kolorowe liście: rude, czerwone, pomarańczowe, żółte, brązowe. W parku leżą błyszczące kasztany i żołędzie. Wiewiórki gromadzą zapasy na zimę. Dni są coraz krótsze i chłodniejsze. Jesienią ludzie gromadzą w piwnicy owoce i warzywa.

Ola

 

 

  23 września zaczęła się kalendarzowa jesień. Na drzewach pojawiły się różnokolorowe  liście: czerwone, pomarańczowe, brązowe i żółte. Zwierzęta zaczynają robić zapasy na zimę. Jesienią można robić ludziki z kasztanów i żołędzi oraz korale z jarzębiny. Po jesieni nadchodzi mroźna zima.

Ada

 

„Jesień”

  Małymi kroczkami zbliża się do nas „Pani Jesień”. Przyniosła nam w koszyku smaczne owoce, warzywa, grzyby, orzechy. Pani Jesień, kiedy miewa dobry humor przynosi nam dobrą pogodę, a gdy jest w złym humorze wywołuje deszcz i straszne burze. W tym roku jesień jest bardzo kapryśna.

Jaś

 

 

„Opowiadanie o jesieni”

  Kalendarzowa jesień rozpoczyna się 23 września. Dni stają się coraz krótsze, a noce dłuższe. Często pada deszcz i jest coraz zimniej. Z drzew spadają kolorowe liście, żołędzie i kasztany. Ptaki odlatuję do ciepłych krajów, a inne zwierzęta robią zapasy na zimę. W sadach zbierane są jabłka, gruszki śliwki, a na polach warzywa. W Lasach pojawiają się grzyby, dojrzewa jarzębina, głóg i wiele innych roślin. Kwitną też wrzosy, od których nazwano wrzesień.

Jesień to piękna, kolorowa i ciekawa pora roku.

Oliwia

 

 

   Przyszłą Pani Jesień i pomalowała drzewom liście. Przegoniła letnie słońce i dmuchnęła wiatrem. Odleciały już bociany.  W lasach pełno grzybów. Dzieci zbierają kasztany i żołędzie, będą robiły z nich ludziki.

Jula

 

 

 

„Opowiadanie o jesieni”

   Jesień to bardzo piękna i kolorowa pora roku. Liście na drzewach przybierają różne barwy. Jesienią spadają kasztany i liście z drzew. Dzień jest coraz krótszy, a noc coraz dłuższa. Dojrzewają żółte kabaczki i pomarańczowe dynie. Niestety jest coraz zimniej.

Nadia

 

09

PAŹ

2017

857

razy

czytano

aneta kajdańska

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia