Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Piknik szkolny

   24 maja przedszkolaki, uczniowie i rodzice z Niegowonic spędzali wspólnie na pikniku rodzinnym z okazji Dnia Rodziny, zorganizowanym w Szkole Podstawowej.

   Program artystyczny przygotowały najmłodsze dzieci: przedszkolaki i uczniowie klas 1-3, za to starsi uczniowie licznie zaangażowali się w działania uatrakcyjniające to przemiłe popołudnie. Prowadzili kawiarenkę, robili warkoczyki, tatuaże, popcorn, pomagali przy wykonywaniu zwierzątek z balonów, czuwali nad organizacją całości. A było nad czym czuwać!

   Początkowo wszystko wskazywało na to, że organizacja pikniku będzie niezwykłym wyzwaniem. Czarne, burzowe chmury zaczęły pojawiać się na niebie już około godziny 14.00, a przychodzące telefoniczne alerty nie pozwalały zapomnieć, że zbliża się groźny front burzowy. Na szczęście występy dzieci zaplanowane zostały na sali gimnastycznej, gdzie od rana czekała przygotowana scena, więc nikt nie musiał obawiać się deszczu. Ulewa lunęła w czasie, kiedy nasi Milusińscy prezentowali przed rodzicami przygotowany program artystyczny.

   Wszystkie atrakcje przewidziane na czas pikniku zostały ulokowane w pomieszczeniach szkoły: konie biegały po korytarzach (!), smakosze mogli delektować się ciastem, popcornem, kawą, herbatą i kompotem na stołówce, sala gimnastyczna zamieniła się w wielki plac zabaw z grami, bańkami, puzzlami oraz występami karaoke, pierwszej pomocy można było się nauczyć na stołówce, a salony piękności (z warkoczykami, tatuażami, malowaniem twarzy) usytuowały się w pobliżu sali gimnastycznej. Fotograf z niezawodną fotobudką również urzędował w pobliżu salonów piękności.

   Na szczęście burza szybko minęła i można było rozpalić grille, co natychmiast uczyniono. Piekły się na nich smakowite kiełbaski, kaszanki, chleb, pianki i inne pyszności. Na zakończenie rozegrany został męski mecz i wykonane pamiątkowe zdjęcia w aurze kolorowych proszków Holi.

   Ogromne podziękowania dla wszystkich rodziców za obecność i przemiłą atmosferę, najmłodszym dzieciom za przygotowanie występów i podarunków dla rodziców, uczniom klas IV-VIII za pomoc i aktywne działania, Fundacji Ekon za pożyczenie gier przestrzennych, pani Gabrieli Manieckiej za zorganizowanie gry „Chińczyk”, panu Alanowi Kłus za warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, OSP w Grabowej za pożyczenie i transport wieeelkiego grilla oraz obecnym nauczycielom za czuwanie nad bezpieczeństwem, ogrom pracy włożony w organizację pikniku, wszystkich zabaw, konkursów i atrakcji.

   To było przemiłe, radosne popołudnie, spędzone razem w gronie osób, które tworzą jedną, wielką wspólnotę szkolną: dzieci, rodziców i nauczycieli. Kolejna okazja do spotkania, integracji i zabawy będzie 14 września, podczas festynu szkolnego, na który już dziś serdecznie zapraszamy!

                                                                                                                                    I.Ś.

 

03

CZE

2024

148

razy

czytano

4/248

Swiza

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia