Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Do Hymnu!

   Nasi uczniowie wzięli udział w przesłuchaniach konkursowych V edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Do Hymnu”, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

   Warunkiem udziału było zgłoszenie szkoły do końca sierpnia, a następnie czekanie na zakwalifikowanie przez komisję z kuratorium. Wytypowanych zostało 300 szkół z całej Polski, w tym nasza Szkoła Podstawowa w Niegowonicach.

   Od września uczniowie klas IV-VIII intensywnie pracowali nad repertuarem: Mazurkiem Dąbrowskiego oraz dwoma pieśniami patriotycznymi „Rotą” i „Legionami”. To wcale nie było łatwe zadanie. Pierwszą trudnością było nauczenie się sporej ilości tekstu na pamięć (w tym dziewięciu zwrotek „Legionów”). Niektórzy uczniowie pokonywali tę przeszkodę do samego końca. Kolejnym kłopotem stała się nauka języka muzycznego, którym posługuje się dyrygent za pomocą gestów. Było to bardzo ważne, ponieważ wszystkie utwory miały być wykonane a cappella. Bez dobrej komunikacji między dyrygentem a wykonawcami nie byłoby możliwe równe i przyjemne dla ucha wykonanie pieśni. To dyrygent czuwa nad tym, by śpiew rozpoczynał się i kończył równo, nad właściwą artykulacją i dynamiką.

   Przesłuchania odbyły się 15 listopada o godzinie 12.30. W tym dniu przyjechała do nas komisja konkursowa i wysłuchała pieśni wykonanych przez uczniów. Przewodniczącym komisji był prof. dr hab. Wiesław Delimat.

   Wszyscy uczniowie wykazali się pełną mobilizacją. Każdy dał z siebie wszystko, aby nasza prezentacja wypadła jak najlepiej. Galowe ubrania, koncentracja i wzajemne wsparcie zaowocowało pięknym śpiewem, poczuciem wspólnoty oraz radością z dobrze wykonanego zadania.

                                                                                                            I.Ś.

24

LIS

2022

87

razy

czytano

5/189

Swiza

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia