Kasi
FESTYN RODZINNY
2
paź
2024
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Szkoły Podstawowej imienia księdza Stefana Joniaka w Niegowonicach. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich osób, które uczestniczą w życiu szkoły: dyrektorów, nauczycieli, wszystkich, którzy w niej pracują. Ale jest to też święto uczniów, ponieważ oni również są codziennie obecni w szkole. Ba, gdyby ich nie było – nie istniałyby szkoły! Cóż z nauczyciela, który nie ma kogo uczyć? Cóż z pracy pań woźnych, gdyby nikt nie bałaganił? Czym zajmowałby się pan konserwator, gdyby nikt nie wykręcał śrubek z ławek?
Dlatego, kiedy nadszedł dzień 14 października – wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, aby wspólnie celebrować tę wyjątkową uroczystość. Akademię przygotowali uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim.
Ta uroczystość różniła się od tych, które odbyły się do tej pory. Nie było wierszy ani przygotowanych przez uczniów piosenek. Nie było występów dzieci, ani recytowania tekstów. Całej akademii nadali kształt swoją aktywnością sami nauczyciele (z niewielką pomocą uczniów).
Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca SU – Hanna Zdrzalik, która przywitała zebranych i złożyła wyrazy uznania dla wszystkich osób pracujących w szkole. Owocem tych podziękowań stały się certyfikaty „Przyjaciela szkoły” wręczone wszystkim pracownikom: paniom dyrektor, nauczycielom, paniom pracującym w administracji i obsłudze, pracownikom kuchni, panu konserwatorowi. Nie zapomniano o nikim, ponieważ tylko poprzez budowanie wspólnoty i poczucia bycia jedną drużyną można stworzyć mocną, dobrą szkołę.
Kolejnym punktem programu były różne konkurencje, w których udział brali nauczyciele. Bawiono się przy śpiewaniu piosenek (nauczyciele trochę oszukiwali, bo pomagali sobie wzajemnie), „Familiadzie” (gorąca dyskusja, która rozgrzała ducha rywalizacji do czerwoności, na temat pytań i wygranej była kontynuowana w pokoju nauczycielskim jeszcze długo po zakończeniu uroczystości) oraz „Belgijce”, którą zatańczyli wybrani nauczyciele w parze z przedstawicielami młodszego pokolenia.
Gwoździem programu stało się rozdanie Oskarów w dziesięciu kategoriach. Do nagród typowali nauczycieli wszyscy uczniowie, którzy przychodzili na wybranych przerwach do ukrytego miejsca i tam wpisywali w odpowiednie rubryki swoje nominacje. W ten sposób, po zliczeniu głosów, Samorząd Uczniowski wiedział, kto otrzyma statuetkę w wybranej kategorii (m.in. „Żartowniś Roku”, „Szwajcarski Zegarek”, „Złoty Pazurek” czy „Luzak Roku”).
Pani dyrektor Teresa Kubasik wręczyła na ręce uczniów podziękowania dla rodziców, którzy wspierają szkołę. Niektóry uczniowie otrzymali również dyplomy za udział w „Europejskim Tygodniu Sportu”.
Na zakończenie uroczystości wszyscy odśpiewali gromkie „Sto lat” i w radosnych nastrojach udali się do klas, aby razem z wychowawcami świętować dalej.
I.Ś.
Wyszukaj na stronie
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.