Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Rekolekcje 2022

   We wtorek 20 września zamiast do szkoły uczniowie udali się do kościoła parafialnego, aby wysłuchać rekolekcji głoszonych przez ks. biskupa Antoniego Długosza. Na godzinę 10.00 zaproszone były klasy I-III, natomiast o 11.00 spotkali uczniowie klas IV-VIII.

   Ksiądz biskup nie mówił długo, ale niezwykle treściwie. Poruszył wiele ważnych tematów. Tłumaczył dzieciom, jakie zagrożenia czyhają na nie we współczesnym świecie oraz jak można ich uniknąć. Podawał wiele przykładów, które skutecznie przemawiały do dzieci.

   Przekazywane słowo przeplatane było wspólnymi pieśniami. Rekolekcjonista przywiózł ze sobą specjalnie na tę okazję przygotowane śpiewniki, w których uczniowie odnajdywali teksty śpiewanych pieśni. To niezwykle ułatwiło zaktywizowanie wszystkich obecnych w kościele.

   Nasi uczniowie również przygotowali się na tę okazję. Zaśpiewali dwie piosenki z repertuaru zespołu „Małe TGD”: „Bohater” i „Góry do góry”. Tę drugą nie tylko zaśpiewali, ale też zatańczyli. Do wspólnych pląsów zaproszony został ks. biskup, który z radością razem z dziećmi wykonywał wszystkie gesty. Tak się rozruszał, że sam zaproponował zatańczenie tanga, co uczynił razem z naszą panią dyrektor, którą poprosił do tańca.

    To były bardzo sympatyczne rekolekcje, które spędziliśmy w przemiłej atmosferze. Trafiające do serca słowa oraz muzyka na pewno pozostawią niezatarty ślad w naszej pamięci.

                                                                                                                                       I.Ś.

22

WRZ

2022

249

razy

czytano

38/215

Swiza

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia