Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Wakacje

    Dzisiaj ostatni dzień czerwca, miesiąca kończącego rok szkolny i rozpoczynającego upragnione wakacje… Uczniowie pożegnali się ze szkołą w piątek, nasze przedszkolaki świętują ten dzień od poniedziałku – każdego dnia inna grupa. Dzisiaj Maluchy, jako ostatnie, uroczyście zakończą rok.

   Ktoś powie, że nic nadzwyczajnego, że w większości szkół i przedszkoli w Polsce wygląda to podobnie: przedszkolaki wraz ze swoimi nauczycielkami z przejęciem przygotowują programy artystyczne, uczniowie z kwiatkiem wędrują po odbiór świadectwa, a nauczyciele z wypiekami któryś raz z rzędu sprawdzają, czy na pewno wszystko jest zapięte na ostatni guzik.

   Ale to nie jest dzień taki sam jak co roku, bo chociaż schemat uroczystości jest bardzo podobny, to przecież wyjątkowy, bo niepowtarzalny. Bo tylko raz odbiera się świadectwo drugiej, trzeciej czy siódmej klasy. Bo w przyszłym roku możemy spotkać się w innym składzie. Bo przecież będziemy o rok starsi...

   Odbiór świadectw w tym roku odbył się na świeżym powietrzu, przed szkołą. Uczniowie, podzieleni na grupy, przychodzili na umówione godziny, aby otrzymać upragniony glejt. Ten sposób organizacji wymusiła na szkole wciąż trwająca pandemia. Każdą klasę pożegnały Panie Dyrektorki wraz z wychowawcą danej grupy.

   Natomiast nasze przedszkolaki celebrowały tę radosną chwilę w innym czasie – każda grupa miała swój wyznaczony dzień, już po zakończeniu roku szkolnego. Pozwoliło to na utrzymanie reżimu sanitarnego, jednocześnie nie pozbawiając dzieci radości z występów i odbioru dyplomów.

   Teraz nadszedł czas na podsumowanie minionego roku i zasłużony odpoczynek. Trzeba nabrać sił, aby od września ruszyć pełną parą. Oby te wakacje były udane, a przede wszystkim bezpieczne! Niech te letnie miesiące staną się czasem nie tylko wytchnienia, ale również rozwijania zainteresowań, podróży i dobrej zabawy.

                                                                                                               I.Ś.

30

CZE

2021

306

razy

czytano

85/224

Swiza

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia