Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

 

      12 listopada świętowaliśmy w szkole w Niegowonicach Narodowe Święto Niepodległości. O godzinie 9.00 odbyła się uroczysta akademia, na którą przyszła cała społeczność szkolna.

      Obchody rozpoczęliśmy odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu państwowego oraz krótkim przemówieniem pani dyrektor. Następnie na szkolną scenę weszły dzieci z klasy II B i zaprezentowały piosenkę „Co to jest niepodległość?” śpiewaną przez dwie uczennice. Do muzyki zatańczyła grupa taneczna, obrazując treść za pomocą białych i czerwonych róż. Tym wzruszającym akcentem rozpoczęła się część artystyczna wydarzenia. Wiersze recytowali uczniowie klasy II B, śpiewała klasa V A, uczennica z klasy I oraz w dwugłosie zespół wokalny z klas V A i V B i Decyma. Na instrumentach zagrali uczniowie z klasy II A, V B oraz VII.

      Uroczystość przebiegała w podniosłym, patriotycznym nastroju. Dynamicznie zmieniające się sceny, taniec, śpiew oraz gra na instrumentach nie pozwoliły na nudę. Zebrani na widowni uczniowie cały czas z uwagą śledzili przebieg uroczystości.

      Po zakończeniu części artystycznej odbyło się rozdanie dyplomów i nagród dla uczniów, którzy otrzymali miejsca w szkolnym konkursie internetowym z tabliczki mnożenia.

      Zwycięzcom gratulujemy, a młodym artystom bijemy wielkie, zasłużone brawa w podziękowaniu za przygotowanie programu artystycznego.

                                                                                                                                 I.Ś.

 

Święto Niepodległości 2019 (Ilość zdjęć w galerii: 25)

19

LIS

2019

408

razy

czytano

93/206

Swiza

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia