Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

ŚLUBOWANIE KLAS I

 18 października 2018 roku na długo pozostanie w pamięci 28 uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach. W tym dniu, zgodnie z tradycją, złożyli oni przyrzeczenie i byli pasowani na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

Rozpoczęcie nauki jest bardzo ważnym momentem w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Dlatego też pasowanie na ucznia jest niewątpliwie wielkim przeżyciem dla pierwszoklasistów.

Pod okiem swoich wychowawczyń uczniowie klasy Ia i Ib przygotowywali się do tej uroczystości od kilku tygodni. Z mozołem ćwiczyli swoje umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie, zdobywali nowe wiadomości, aby móc wykazać się nimi przed publicznością i w pełni zasłużyć na miano ucznia.  

Uroczystość Ślubowania poprowadziła Pani Dyrektor Teresa Kubasik. Na wstępie powitała licznie przybyłych gości, rodziców, uczniów klas starszych, przedszkolaków i nauczycieli.

Wreszcie przyszedł czas na bohaterów tego dnia, których – po zapowiedzi Pani Dyrektor – tanecznym krokiem w takt poloneza, wprowadzili na salę starsi koledzy z klasy III i IV SP. Następnie uczniowie klasy IV zaapelowali do pierwszoklasistów, aby zaprezentowali swoją gotowość do podjęcia nauki w szkole.

Wszyscy uczniowie klas I stanęli na wysokości zadania. Z wielkim przejęciem recytowali wiersze i śpiewali przygotowane piosenki. Wykazali się rozległą wiedzą i wzorowo zdali swój pierwszy egzamin, udowadniając tym samym, że zasłużyli w pełni na przyjęcie do społeczności szkolnej. Starania uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po inscenizacji nastąpił najbardziej podniosły moment całej uroczystości. Pierwszoklasiści z podniesioną ręką przyrzekli przed szkolnym sztandarem, że będą postępować zgodnie ze szkolnymi zasadami i dbać o dobre imię szkoły, będą zdobywać jak najlepsze oceny, będą szanować rodziców, nauczycieli, koleżanki i kolegów. Chwilę później poczuli na ramieniu dotyk specjalnego pióra, którym Pani Dyrektor dokonała pasowania każdego pierwszaka na pełnoprawnego ucznia naszej szkoły.

Świeżo upieczeni uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe książki i medale, ufundowane przez Radę Rodziców. Rodzice podarowali swoim pociechom pełne słodkich łakoci rogi obfitości. Zaproszeni goście również obdarowali pierwszoklasistów wspaniałymi prezentami. Gratulowali im bardzo udanego występu i życzyli wielu radości w zgłębianiu tajników wiedzy oraz samych sukcesów w szkole.

Trzeba jednak przyznać, że największy zachwyt malował się na twarzach przybyłych na uroczystość Rodziców, Babć i Dziadków naszych najmłodszych uczniów. Ze wzruszeniem podziwiali występy swoich pociech. Rodzice pierwszoklasistów dołożyli wszelkich starań, aby cała uroczystość miała wspaniałą oprawę.  Z ogromnym zaangażowaniem pomagali wychowawczyniom w jej zorganizowaniu.

Wychowawczynie klas I : Wioletta Dratwa i Jolanta Pater

22

PAŹ

2018

369

razy

czytano

58/154

drawio

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.