Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

FESTIWAL PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

FESTIWAL PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

 Dnia 30-ego maja 2018r., odbył się Festiwal Projektów Edukacyjnych, za który odpowiedzialni w tym roku byli uczniowie klasy drugiej gimnazjum. Niewątpliwie, wszyscy skorzystaliśmy z tego, co młodzież miała nam do przekazania i nikt nie doznał uczucia znużenia. Możemy zgodnie przyznać, iż w tymże roku uczniowie nie zawiedli nas w najmniejszym stopniu, godnie prezentując wyznaczone przez siebie tematy. A było ich aż 6.

 

Pierwszy z przedstawionych nam projektów nosił tytuł: „Dlaczego Bawaria zasługuje na szczególne uznanie”. Udział w nim wzięli: Dominika Raczek, Wiktor Grudniewski, Iga Ludwikowska, Nikola Śliwińska oraz Anita Przybylska, pracując pod czujnym okiem p. Bożeny Blicharz. W trakcie trwania prezentacji tegoż tematu, dowiedzieliśmy się naprawdę interesujących rzeczy na temat Bawarii, jak chociażby tego, iż znajduje się tam słynne zoo Hellabrunn, herbaciarnia na Kehlsteinie oraz znacznie więcej intrygujących miejsc oraz zabytków. Usłyszeliśmy również fragment ludowego jodłowania, a zaraz po tym został zaprezentowany, niezwykle skoczny taniec bawarski.

 

W skład projektu: „Bajkowe wyspy Oceanii i Australii” wchodzili: Maciej Kała, Natalia Nowakowska oraz Olga Kaczmarzyk, będąc pod opieką p. Anny Leszczyńskiej. Uczniowie niezwykle dokładnie opowiedzieli nam o Australii i Oceanii oraz ich wyspach, nie zapominając także o różnorodnych ciekawostkach. Usłyszeliśmy parę wyrażeń w jednym z języków używanych w tychże rejonach, by następnie obejrzeć wywiad nakręcony z Sachinem, pochodzącym z Fidżi. Uczestnicy przygotowali także malutki poczęstunek pochodzący z „bajkowych wysp”.

 

„Procesy wulkaniczne na Ziemi”, prezentowany przez: Paulinę Lipę, Paulinę Chojnowską, Amelię Grot, Kacpra Patera i Dominika Pawłowskiego, również pod opieką p. Anny Leszczyńskiej, przekazał nam wiele interesujących faktów na temat powstawania wulkanów, budowy litosfery, strefy ryftowej oraz strefy subdukcji, a także znacznie więcej informacji. Pokaz tegoż projektu zwieńczony został wybuchem wulkanu, który był modelem wykonanym właśnie przez uczestników tej grupy.

 

Czwarty temat, „Emocje i uczucia”, został przedstawiony nam przez: Aleksandrę Szczęsną, Annę Gorzkowską i Natalię Piżuch, nad którym pieczę sprawowała p. Izabela Świtalska. Dziewczęta dokładnie opisały emocje, których doświadczamy niemalże codziennie, jak chociażby złość, strach, smutek, czy radość. Poznaliśmy przyczyny ich powstawania, stopnie nasilenia, a na sam koniec został przygotowany słodki poczęstunek przez członków projektu.

 

„Żyć jako osoba niepełnosprawna”, prezentowany przez: Patryka Jeziorowskiego, Piotra Szreniawę, Jakuba Szymonka, Dominika Kaczmarzyka oraz Wiktorię Pyrdoł, to projekt, który powstał pod okiem p. Katarzyny Kurek. Uczestnicy ukazali istotne kwestie w związku z niepełnosprawnością, które na co dzień niekiedy nam umykają, tłumacząc także sam termin „niepełnosprawności” oraz opowiadając o jej typach i rodzajach. Członkowie zaprezentowali parę ciekawych filmów, w tym wywiad z osobą dotkniętą niepełnosprawnością oraz nagranie prezentujące trudność w poruszaniu się na wózku inwalidzkim.

 

„Enduro”, w którym udział brali: Wiktor Rożdżyński, Marcel Paliga, Szymon Jachna, Adrian Gocyla, Olek Kubasik oraz Karol Wrzyszcz, był pod opieką p. Bogdana Gądka. Chłopcy opowiedzieli, czym jest tytułowe „enduro”, wytłumaczyli także pojęcie „motocross”, nie zapominając o przedstawieniu paru silników oraz firm, które odpowiedzialne są za produkcje pojazdów. Zaprezentowali również krótki filmik, ukazujący jazdę crossami, by na koniec zadać widowni parę pytań, w związku z tematyką projektu.

 

„Zabytki i dziedzictwo kulturowe Niegowonic” był ostatnim z zaprezentowanych nam projektów. Został on przygotowany przez uczniów klasy siódmej: Kubę Gajdę, Mikołaja Kapustkę, Mikołaja Roga, Mateusza Furmana, Konrada Kucharskiego. Chłopcy znajdowali się pod opieką p. Elżbiety Kieszkiewicz. Włożyli mnóstwo pracy w nakręcony filmik, w którym przedstawili, m.in.: historię Niegowonic, wywiad z księdzem Arturem Przybyłko oraz salę tradycji w naszej szkole.

 

W tym roku zostaliśmy zaskoczeni ogromną różnorodnością tematów, kreatywnością i zaangażowaniem, którymi wykazała się młodzież, a także zapałem, jaki towarzyszył im podczas tworzenia swych prezentacji. Festiwal Projektów Edukacyjnych jest czymś niezwykle wyjątkowym, nie tylko ze względu na atmosferę, bądź cechy wymienione wyżej, ale także z powodu tego, w jak dużym stopniu potrafi on nauczyć nas współpracy z innym albo pomóc w szlifowaniu umiejętności związanych z publicznymi wystąpieniami. Tenże festiwal z pewnością można określić mianem ogromnego podsumowania. Podsumowania pracy młodzieży, trwającej przez cały rok.

Festiwal Projektów Edukacyjnych był również okazją do wręczenia nagród, statuetek, dyplomów dla uczniów osiągających sukcesy w konkursach i zawodowach sportowych. Pani dyrektor Teresa Kubasik serdecznie pogratulowała zwycięzcom i życzyła im wielu sukcesów oraz wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji. 

 

Julia Stachowicz

(uczennica klasy IIIb gimnazjum)

14

CZE

2018

496

razy

czytano

119/206

Ikjma

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia