Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Festyn

     26 maja uczniowie, rodzice i nauczyciele bawili się na szkolnym festynie, który w tym roku odbył się pod hasłem „Mama, tata i ja”. Sobota przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Imprezę rozpoczęliśmy o godzinie 16.00 występami naszych gości: Orkiestry Dętej, Koła Gospodyń Wiejskich, Zespołu Folklorystycznego „Jura” oraz Dziecięcego Zespołu Ludowego „Niezapominajka”. Dzięki naszym gościom, którzy każdego roku występują na naszej scenie, program festynu jest bogaty i naprawdę warty zobaczenia. Poza tym bezcenny jest przykład rodziców i dziadków, którzy poprzez grę w Orkiestrze Dętej, śpiewanie w zespole „Jura” oraz Kole Gospodyń Wiejskich uczą młodsze pokolenie tego, że trzeba dbać o tradycję oraz czynnie angażować się w życie kulturalne Niegowonic.

    Po skończonych występach gości na scenę wkroczyły przedszkolaki wszystkich grup, które po niemiecku zaśpiewały piosenkę o rodzinie paluszków oraz zatańczyły zabawny taniec „Tschu tschu wa”. Następnie każda grupa wykonała przygotowany wcześniej program w postaci piosenki i tańca. Po przedszkolakach nadszedł czas na klasy I – III. Wszystkie klasy młodsze wzięły udział w występach. Dzieci śpiewały piosenki, inscenizowały je ruchem, wykonywały tańce oraz skomplikowane układy taneczne wzbogacone całą gamą przeróżnych dekoracji i gadżetów. Kiedy na scenę wkroczyły dziewczynki wykonujące układy akrobatyczne, publiczność z zapartym tchem śledziła każdy ich ruch. To był popis zwinności, sprytu i doskonałego refleksu! Wcale nie mniej ciekawe były występy muzyczne w wykonaniu uczniów klas IV-VII. Można było usłyszeć m.in. piosenkę „Tańcuj, tańcuj” w przeróżnej aranżacji (zagrane na fletach prostych, keyboardzie, sakshornie i solowym śpiewie), piosenkę „Laleczka z saskiej porcelany”, piękny, nastrojowy utwór zagrany na flecie poprzecznym oraz występy solowe wokalistek szkolnych. Na zakończenie wystąpiła jedna z naszych absolwentek, która swoim występem uświetniła imprezę.

    Festyny w Niegowonicach każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie powinno to dziwić. Na placu szkolnym pojawiły się zamki dmuchane, zjeżdżalnie, trampoliny, skoki na linach, piłki na wodzie zanurzone w wielkim, dmuchanym basenie, wiele kramów ze smakołykami, lodami, ciastami, watą cukrową i mnóstwo innych atrakcji. Dlatego warto przychodzić na nasze festyny, ponieważ zapewniamy pełną obsługę: dbamy nie tylko o ciało, organizując kramy z pysznościami, ale też i o ducha, zapraszając na scenę tylko najlepszych, lokalnych artystów.

Festyn 2018 (Ilość zdjęć w galerii: 72)

09

CZE

2018

411

razy

czytano

120/206

Swiza

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia