Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Poranek wigilijny.

„Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy…”

Grudzień to miesiąc bardzo wyczekiwany ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Czarowi tych świąt ulegamy wszyscy. W naszej szkole taką atmosferę czuliśmy długo przed datą określoną w kalendarzu. Szczególnie uroczystym dniem był 21 grudnia – dzień Wigilii szkolnej. Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami zasiedli do wigilijnych stołów, by złożyć życzenia, podzielić się opłatkiem i poczuć magię tradycji najpiękniejszych świąt w roku. Świąt, podczas których milkną spory, cichną waśnie, a spokój i radość przepełnia nasze serca.

Po spotkaniach opłatkowych w klasach udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie odbył się świąteczny apel. Panie dyrektor Teresa Kubasik i Dorota Sobiegraj złożyły zebranym najserdeczniejsze życzenia i zaprosiły do wysłuchania koncertu kolęd i pastorałek przygotowanego pod kierunkiem pani Izabeli Świtalskiej.

Wychowankowie naszej szkoły i przedszkola zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Dodatkową atrakcją słuchowiska muzycznego była gra na instrumentach, występ chóru szkolnego i zespołu Decyma. Prezentacje te otrzymały gromkie brawa i zachwyciły słuchaczy. Było bardzo uroczyście, rodzinnie i refleksyjnie.

Zwieńczeniem spotkania było wręczenie dyplomów, statuetek, nagród za osiągnięcia uczniów w szkolnych, gminnych, powiatowych i ogólnopolskich konkursach przedmiotowych i artystycznych. Na zakończenie wszyscy zebrani zaśpiewali kolędę, której donośne dźwięki wypełniły nie tylko salę gimnastyczną ale całą szkołę. Życzymy Wszystkim, aby ten wyjątkowy nastrój towarzyszył nam przez cały rok!


Jolanta Pater

04

STY

2018

547

razy

czytano

138/215

Patjo

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia