Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

W Tobie jest światło...

W Tobie jest światło...

   17 grudnia sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Niegowonicach zamieniła się w betlejemską krainę sprzed 2000 lat. Scenę zdobiła piękna szopka wymoszczona słomą i zimowy las, przyprószony śniegiem, a nad całością jaśniała złocista gwiazda.

  Uroczystość rozpoczęła „Kapela znad Czarnej Przemszy”, która zawitała do nas, przywożąc ze sobą muzykę, a przede wszystkim energię, którą zaraziła publiczność (i wielkie dzięki jej za to :-D). Następnie na scenie zaprezentowały się nasze przedszkolaki. Grupa najmłodsza wykonała przecudny Taniec Śnieżynek do muzyki Cohena, „Zdobywcy” zaśpiewali góralską pastorałkę „Zornicka”, natomiast „Odkrywcy” zaprezentowali przesympatyczny układ ruchowy ze śpiewem do pastorałki „On jest Królem”.

  Po występach najmłodszych dzieci nagle zgasło światło i zapanowały egipskie ciemności. Po chwili zabrzmiała kolęda „Cicha noc”, zagrana na flecie przez jedną z naszych uczennic. Powoli rozświetliło się niebo, a na scenie pojawiła się Maryja z Józefem. Szukali, niestety bezskutecznie, miejsca dla siebie w Betlejem. I tak stopniowo przed widzami prezentowały się kolejne postaci biorące udział w jasełkach. Zjawiły się aniołki, pastuszkowie i królowie. Przepiękne stroje ubarwiały całe przedstawienie. Warto wspomnieć o tym, że część dzieci występowała w strojach ludowych, co dodatkowo dodało kolorytu całej uroczystości. W śpiewie dzieciom z klas I-III SP pomagał chór szkolny.

  Na zakończenie jasełek Kapela znad Czarnej Przemszy gromko zabrzmiała w uroczystej kolędzie „Bóg się rodzi”, a chór głośno odśpiewał w rytmie poloneza dwie zwrotki tejże kolędy. Otworzyło to kolejną część uroczystości – przekazanie przez młodzież szkolną Betlejemskiego Światełka Pokoju. Tegoroczne Światełko przyjechało do Niegowonic aż z Miechowa. Sporo osób natrudziło się, aby mieszkańcy Niegowonic oraz gminy mogli cieszyć się tym płomieniem podczas Świąt. Dzięki temu trudowi i poświęceniu, młodzież po krótkiej inscenizacji mogła uroczyście wręczyć zaproszonym gościom symbol ciepła i miłości z dołączonym motywem przewodnim roku 2018 „W Tobie jest światło...” Po odebraniu Światełka został rozdany opłatek. Wspólne życzenia i uśmiechy stworzyły atmosferę życzliwości i przyjaźni, którą wyraźnie można było odczuć w późniejszych przemówieniach zaproszonych gości.

  Koniec całej uroczystości zwieńczyło wspólne zaśpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Obecni na sali zaproszeni goście, Kapela Znad Czarnej Przemszy, chór szkolny oraz publiczność połączyli się w radosnym, jednoczącym śpiewie, który jednocześnie był wesoły i smutny. Wesoły, bo kolęda piękna, a Kapela grała, aż nogi same przytupywały. Smutny, bo to ostanie takie spotkanie w tym roku, a co przyniesie kolejny, tego nie wie nikt...

  „I ja tam byłem, miód i mleko piłem, a com widział i słyszał, w księgi umieściłem” (Adam Mickiewicz – po drobnej korekcie. Kto czytał, to wie ;-) ).

 

                                                                                                                             Izabela Świtalska

 

Wieczór Bożonarodzeniowy 2017 (Ilość zdjęć w galerii: 98)

21

GRU

2017

616

razy

czytano

113/189

Swiza

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia