Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Festyn 2017

 

    3 czerwca odbył się w Niegowonicach festyn szkolny pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są”. Naszym festynom przyświeca jeden, podstawowy cel: stworzenie możliwości dobrej zabawy, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, co z pasją staramy się realizować co roku.

    Festyn otworzył pokaz smoków. Stwory przeszły po całym placu, z dumą prezentując swoje wdzięki. Jeden ze smoków pojechał następnego dnia do Krakowa, aby zdobyć nagrodę na Paradzie Smoków. Następnie wystąpiły panie z Koła Gospodyń, swoim śpiewem rozpoczynając część artystyczną. Na scenie pojawiły się występy grupowe i indywidualne. Swoje możliwości zaprezentowały przedszkolaki, uczniowie klas I-III, zespoły artystyczne, m.in. zespół akrobatyczny, zespół fletowy „To proste!”, „Decyma”. Można było nacieszyć ucho i oko wieloma występami solowymi. Dzieciaki śpiewały (nie tylko po polsku, ale również po niemiecku i angielsku), tańczyły i grały m.in. na wiolonczelach, flecie poprzecznym, gitarach, keyboardach. Były również sztuczki magiczne. Dla publiczności zaśpiewała i zagrała absolwentka naszej szkoły – Patrycja Gotfryd. Jako gwóźdź programu wystąpił Zespół Tańca Ludowego „Niezapominajka”, prezentując wiązankę tańców śląskich. Część artystyczna trwała ponad 2,5 godziny. Naprawdę było na co popatrzeć.

    W przerwie między występami można było zjeść ciasto, gofry, watę cukrową i mnóstwo innych smakołyków. Goście oraz artyści zostali poczęstowani grochówką godną podniebienia królów. Dzieci spędzały czas na karuzelach, dmuchanym zamku i trampolinach. Rada Rodziców zorganizowała szereg konkursów i zabaw integracyjnych.

    Festyny w Niegowonicach niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Ten obecny dorównał poziomem występów oraz atrakcjami poprzednim, co mogą potwierdzić wszyscy tegoroczni uczestnicy.

 

Festyn 2017 (Ilość zdjęć w galerii: 148)

12

CZE

2017

587

razy

czytano

129/191

Swiza

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia