Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

FESTIWAL PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

FESTIWAL PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

 FESTIWAL PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

 

                25 maja w naszej szkole po raz kolejny odbył się Festiwal Projektów Edukacyjnych. Jak zwykle nie zawiedliśmy się na naszej młodzieży, która podczas realizacji swoich zadań wykazała się kreatywnością, zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Tematyka projektów była różnorodna: Szkodliwe substancje w kosmetykach”, „Statystyka natężenia ruchu pojazdów mechanicznych na głównych drogach Niegowonic”, „Festiwale w USA”, „Czym jest e-sport?”,  „Schronisko – dom dla niechcianych”, „Piłka nożna i moje otoczenie”, „Warzywniak –  uzależnienia”.

Realizacja gimnazjalnych projektów edukacyjnych ma wiele zalet. Przede wszystkim uczy młodego człowieka pracy w grupie, odpowiedzialności za siebie i innych, samodyscypliny, kreatywności, organizacji itp.  Festiwal Projektów Edukacyjnych jest natomiast zwieńczeniem całorocznej pracy młodzieży, a z jego formy wynika kolejna ważna umiejętność: prezentacji i wystąpień publicznych.

A jak się właściwie prezentować, jak realizować swoje cele i marzenia, pokazał nam p. Piotr Ślęzak z Interwencji Artystycznej „ALPMIM”. Zaprezentował on swój performance „Przyszłość” jako podsumowanie Festiwalu. Pan Ślęzak od wielu lat współpracuje z naszą szkołą: przygotowuje przedstawienia i spotkania profilaktyczne dla młodzieży, prelekcje dla rodziców i Rady Pedagogicznej.  Ostatnim bardzo dużym przedsięwzięciem, w które zaangażował uczniów naszej szkoły było przedstawienie profilaktyczne „Warzywniak”. Spektakl ten spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem  wśród nauczycieli, młodzieży szkolnej i ich rodziców. Dzięki takim przedsięwzięciom jak Festiwal Projektów Edukacyjnych oraz spotkania z „ALPMIM” młodzież rozwija swoje zdolności i pasje, a także uczy się pozytywnych wartości, które może wykorzystywać w dorosłym życiu.

 

Marzena Ikrzyńska

30

MAJ

2017

537

razy

czytano

119/179

ziaol

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia