Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Święto Niepodległości 2016

Święto Niepodległości 2016

  Odzyskanie przez Polskę niepodległości jest wydarzeniem, które nasi uczniowie co roku świętują w wyjątkowym stylu. Nikt nie narzeka, że trzeba założyć galowe ubranie, nikt nie unika zaśpiewania hymnu. Jest uroczyście i podniośle. W tym roku akademię przygotowała klasa III gimnazjum we współpracy z uczniami z klasy II a gimnazjum, II b SP oraz z „Niegowiaczkami” - zespołem szkolnym. Wspaniali aktorzy, spokojna recytacja, piękne pieśni i dekoracja przyczyniły się do możliwości przeżycia pogłębionej refleksji nad losami Polski, naszego narodu i przyszłości.

  Akademię rozpoczęła pani dyrektor szkoły Teresa Kubasik. Następnie głos zabrali uczniowie, opowiadając słuchaczom o wiekach niewoli, jakie musieli przetrwać nasi przodkowie. Całość inscenizacji zakończona została odśpiewaniem przez wszystkich uczniów i nauczycieli „Roty”. Akademia zostanie przedstawiona jeszcze raz na zebraniu rodziców w dniu 21 listopada.

  Każdy z nas ceni fakt, że może żyć w wolnym kraju, bez przemocy i obcego wojska na ulicy. Dlatego chętnie podejmowane są w naszej szkole wszelkie działania zmierzające do szerzenia patriotyzmu i zwiększania świadomości narodowej.  

Święto Niepodległości 2016 (Ilość zdjęć w galerii: 44)

15

LIS

2016

557

razy

czytano

166/206

Swiza

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia