Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Ślubowanie klas I szkoły podstawowej i gimnazjum

Ślubowanie klas I szkoły podstawowej i gimnazjum

 

 

˝Szkoło, szkoło jak się masz? Jesteśmy już uczniami!˝

 

 

 

 

 

20.10.2016r. o godz.9.00 rozpoczęła się akademia z okazji  ślubowania z udziałem zaproszonych gości, rodziców, dziadków,  uczniów klas  II-VI oraz przedszkolaków .

 Mali pierwszoklasiści niecierpliwie czekali na tę uroczystość, skrupulatnie przygotowując się do zaprezentowania swoich umiejętności, Wspierani przez uczniów klasy II, recytowali wiersze, śpiewali piosenki o tematyce  patriotycznej i szkolnej. Miłą niespodzianką był taniec „Hafanana „dedykowany pierwszakom przez klasę II b. Starania uczniów klas pierwszej i drugiej były nagradzane gromkimi brawami.

Po inscenizacji nastąpił podniosły i długo oczekiwany  moment pasowania.

 Po złożeniu ślubowania, pani dyrektor Teresa Kubasik  tradycyjnie piórem pasowała każdego pierwszaka na ucznia naszej szkoły.  Rada rodziców ufundowała dyplomy i książki. Nie zabrakło rogów obfitości, podarowanych przez rodziców .

Na koniec goście pogratulowali dzieciom stania się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Niegowonicach i przekazali prezenty dla klasy na ręce wychowawczyni.

Uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek.

Aneta Kajdańska


 

Historyczne ślubowanie I klasy Gimnazjum.

 

W dniu 20 października, po uroczystości przyjęcia do grona uczniów naszej szkoły „pierwszaków” ze Szkoły Podstawowej, ślubowali gimnazjaliści. Jest to prawdopodobnie ostatni rocznik uczniów uczęszczających do Gimnazjum, gdyż w ramach proponowanej reformy w przyszłym roku już nie będzie pierwszoklasistów , lecz klasa VII Szkoły Podstawowej. Uroczystość była bardzo pogodna i wesoła, gdyż klasy drugie, pod kierunkiem p. Marzeny Ikrzyńskiej, naszej polonistki, przygotowały ciekawe konkursy typu „ Jaka to melodia”, kim jest ten sportowiec czy aktor. Uczniowie klasy pierwszej podzieleni na grupy, dzielnie stawiali czoło kolejnym konkurencjom sprawdzającym ich gotowość do przyjęcia zaszczytnego miana Ucznia Naszego Gimnazjum, w szczególności popisując się na koniec w konkursie karaoke. Prowadzący imprezę uznali, że uczniowie klasy pierwszej są godni złożenia uroczystego ślubowania na ręce Pani Dyrektor, przy asyście Pocztu Sztandarowego i w obecności zaproszonych gości , rodziców, nauczycieli i uczniów. Po tym doniosłym akcie nastąpiły gratulacje gości ,wręczanie upominków oraz podziękowania ze strony przedstawicieli klasy pierwszej. Następnie po wykonaniu pamiątkowych zdjęć udaliśmy się do klasy, gdzie rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

Bardzo dziękujemy rodzicom i innym zaangażowanym w przygotowania osobom.

Wychowawczyni klasy I Gimnazjum Joanna Wacławczyk

Ślubowanie klas pierwszych 2016 (Ilość zdjęć w galerii: 109)

26

PAŹ

2016

692

razy

czytano

177/215

Kajan

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia