Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Z ekologią za pan brat

Z ekologią za pan brat

Jak co roku w kwietniu w naszej szkole podejmujemy różnorodne  działania mające na celu poszerzenie wiedzy o ochronie przyrody, sposobach przeciwdziałania degradacji środowiska naturalnego oraz kształtowaniu właściwych postaw proekologicznych. W ten sposób przygotowujemy się do Dnia  Ziemi obchodzonego  22 kwietnia również na całym świecie.

                                                                    

W związku z tym, w klasach młodszych odbyły się pogadanki, lekcje tematyczne, dzieci uczyły sie piosenek, wierszy o tematyce ekologicznej. Rysowały plakaty, wykonały z różnych surowców wtórnych pomysłowe „ekostworki”, które zostały umieszczone na wystawce na szkolnym korytarzu. W klasach starszych uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą szkodliwego procederu wypalania traw pt.”STOP pożarom traw!”. Przeprowadzane były również zajęcia poświęcone tematyce ochrony środowiska naturalnego. Uczniowie klas IV-VI mogli wziąć udział w dwóch konkursach: na plakat o ochronie przyrody oraz konkurs sprawdzający wiedzę. Ponadto uczennice klasy III gimnazjum: Marta Baryń, Patrycja Kubasik i Wiktoria Ziaja przygotowały ciekawą prezentację multimedialną na ogólnopolski konkurs Towarzystwa Przyjaciół Lasu pt. "Nasze Nadleśnictwo".

W dniu 28 kwietnia odbyły sie uroczyste obchody Dnia Ziemi poprzedzone akcją Fundacji Ekologicznej ARKA pn. „ Listy dla Ziemi”. Uczniowie pisali listy, których celem w tym roku było zwrócenie uwagi społeczeństwa na zanieczyszczenia powietrza wynikające z tzw. niskiej emisji. Następnie uczniowie  klas I i II szkoły podstawowej w barwnych strojach zaprezentowali się w przedstawieniach przeplatanych piosenkami o naszej planecie. W tym samym czasie uczniowie gimnazjum niosąc transparenty i wznosząc okrzyki wzywające do ochrony Ziemi przemaszerowali ulicami Niegowonic. Na zakończenie uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie wcześniej przeprowadzonych konkursów. Dyrektor  szkoły Teresa Kubasik wręczyła dyplomy i nagrody dla uczniów, którzy wykazali się największą wiedzą przyrodniczą: I miejsce w klasie IV zajęła Weronika Skrzek, II miejsce – Antonina Karbownik, I miejsce w klasie V – Konrad Kucharski. Najładniejszy plakat o tematyce ekologicznej wykonała Natalia Łaciak z kl. V - I miejsce, Tymoteusz Buliński z  kl. IV - II miejsce, Iga Ludwikowska z kl. VI – III miejsce.

Duże zaangażowanie zarówno uczniów jak i nauczycieli w obchody Dni Ziemi pozwoliło dzieciom lepiej zrozumieć problemy ochrony środowiska oraz kształtować właściwe postawy proekologiczne.

Uroczystość przygotowały: Ewa Kaczyńska, Wioletta Dratwa, Mariola Piekara, Jolanta Pater, Anna Leszczyńska, Ewa Buła.

     Ewa Buła

 

30

KWI

2016

1097

razy

czytano

185/206

Buewe

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia