Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Kim jest MIM

 Kim jest MIM?

 (spotkanie profilaktyczne dla uczniów i nauczycieli)

DRUGI DZIEŃ REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH W SZKOLE

 

Czy wiecie kim jest Mim? Co kryje się pod jego maską? Jakie przeżycia chowa w sobie postać stojąca nieruchomo na drodze? Co ją skłoniło, żeby stać tak przez kilka godzin?

                Uczniowie ZS nr 2 w Niegowonicach mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na te i podobne pytania podczas rekolekcji wielkopostnych w naszej szkole. W tym dniu  gościliśmy  p. Piotra Ślęzaka, byłego mieszkańca Niegowonic i absolwenta naszej szkoły. Obecnie na stałe mieszka w Krakowie. Jest pedagogiem i terapeutą, prowadzi  działalność o charakterze edukacyjno – profilaktycznym „Alpmim”.

                Na oczach młodej publiczności, pan Piotr, przeobraził się w postać MIMA, a dokładnie ALPMIMA.  Podczas przemiany w żywą rzeźbę opowiedział o sztuce, teatrze, alpinizmie i podróżach w dalekie zakątki świata. A wszystko to opatrzone było muzyką, zdjęciami i ciekawymi filmikami. Prezentacja ta zachęca uczniów do poszukiwania i rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a co za tym idzie stanowi pozytywną profilaktykę uzależnień poprzez nacisk na kształtowanie pozytywnych wzorców.

                Uczniowie gimnazjum uczestniczyli natomiast w warsztatach na temat tolerancji, poszanowania  godności swojej i innych oraz rozwijania poczucia własnej wartości. Rysowali na ten temat plakaty, lepili z plasteliny, robili zdjęcia i przygotowali scenki dramowe. Poprzez taką formę pracy rozwijali własną kreatywność, uczyli się pracy w grupie, uświadamiali sobie drzemiący w nich potencjał. Wszystko to służy m.in. temu, aby młody człowiek, który wzbogacił się o takie pozytywne wartości, nie musiał sięgać po środki uzależniające.

                W tym dniu odbyła się także konferencja szkoleniowa dla nauczycieli na temat: „Praca z dzieckiem trudnym, „uzależnionym””. Wiemy już  jak mówić, jak słuchać, jak rozwiązywać konflikty, co nastolatek słyszy gdy do niego mówimy. Konferencja ta nie tylko wzbogaciła nasz warsztat pracy, ale dostarczyła również wielu wzruszeń. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania!

Marzena Pajda

 

 

Alpmim Interwencja Artystyczna
http://alpmim-interwencjaartystyczna.blogspot.com/

 

21

MAR

2016

591

razy

czytano

190/206

Pajma

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia