Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Zimowy Festiwal Tańca

Zimowy Festiwal Tańca

    

   Nasi uczniowie wielokrotnie udowadniali, że muzyka, taniec i śpiew to ich żywioły. Tak również stało się 31 stycznia, kiedy gościliśmy w progach naszej szkoły zespół taneczny „Kwieciste Gwiazdy” z Rodzinnego Domu Dziecka Kiwercy z Ukrainy. Salę wypełniły nie tylko rodziny i znajomi uczniów, ale też amatorzy dobrej zabawy. A tej podczas trwającej blisko dwie godziny imprezy z całą pewnością nie brakowało. 

   Na początku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Impreza została otwarta uroczystym polonezem w wykonaniu klas młodszych pod kierunkiem pań Jolanty Pater oraz Wioletty Dratwy. Przepiękny korowód taneczny kroczył godnie, płynnie i z elegancją po parkiecie sali. Drugi taniec w wykonaniu klas I i II SP to dostojny i bardzo widowiskowy układ choreograficzny do kolędy „Złota Jerozolima”, zaśpiewanej przez Hanię Zdrzalik. Następnie wystąpili uczniowie klas gimnazjalnych, przygotowani przez pana Andrzeja Miśkowca i panią Izabelę Świtalską. Zaprezentowali publiczności rapowaną kolędę, wykonaną przez zespół szkolny w składzie: Julia Kamińska, Natalia Piżuch, Mateusz Kołton i Jakub Lisak oraz zatańczyli taniec integracyjny „Belgijkę”, wykonany przez klasę III gimnazjum.  

   Po występach naszych uczniów nadszedł czas na zaproszonych gości. Grupa koncertuje zarówno na terenie Ukrainy, jak i Polski, zdobywając uznanie w wielu konkursach.   

   Na naszym parkiecie zespół zaprezentował zarówno tradycyjne tańce ukraińskie, jak i układy oparte na klasycznym balecie. Na uznanie zasługują stroje, które przyciągały uwagę publiczności. Każdy układ taneczny wykonany był w innych kostiumach, co, zważając na tempo prezentacji tańców, było nie lada wyczynem. Ich występ trwał prawie 1,5 godziny i stał się ucztą dla oczu. Wielkie brawa stanowiły najlepsze podziękowania.   

   Pieniądze, które zebrali uczniowie podczas imprezy zostały w całości przekazane opiekunom „Kwiecistych Gwiazd”. Wszystkim, którzy przyczynili się do powiększenia zebranej kwoty serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za przybycie, za hojność, za gromkie brawa. Duże podziękowania kieruje również pani dyrektor Teresa Kubasik w stronę pizzerii „Moreno”, która ufundowała poczęstunek dla ukraińskich artystów. 

   Z największą radością ponownie zaprosimy „Kwieciste Gwiazdy”, aby uświetniały życie kulturalne naszej szkoły i całej lokalnej społeczności. 

09

LUT

2016

521

razy

czytano

166/179

Swiza

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia