Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Wieczór Bożonarodzeniowy

Wieczór Bożonarodzeniowy


„Cicha noc, święta noc
Pokój niesie ludziom wszem…”

 

 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również  dzieci. To czas refleksji, spokoju,  radości, spotkań w gronie najbliższych, śpiewania kolęd.

19 XII 2015 r. o godzinie 16:30  w sali gimnastycznej zuchy i harcerze z naszej szkoły rozpoczęły uroczystość Wieczoru Bożonarodzeniowego. Złożyli na ręce Pani Dyrektor Teresy Kubasik, symboliczne Betlejemskie Światło Pokoju. Tegorocznej sztafecie przyświecało hasło „Zauważ człowieka”.

 Pani Dyrektor gorąco przywitała wszystkich zebranych i zaprosiła do obejrzenia Jasełek, przygotowanych przez uczniów klas I-III S.P. i przedszkolaków.

 Dzieci w przepięknych strojach i pełne natchnienia, przedstawiły historię narodzin Jezusa w Betlejem. Salę zdobiła świąteczna dekoracja. Zaśnieżony las z rozgwieżdżonym niebem, choinki, płonące ognisko, przy którym siedzieli pasterze, śliczne aniołki oraz Maryja i Józef z małym dzieciątkiem. To wszystko przykuwało uwagę widzów. W Jasełka wprowadziły nas opowieści babci i dziadka, bo któż z nas nie kocha słuchać ich w długie, zimowe wieczory?
Całość przeplatana była znanymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów i przedszkolaków, którzy zachęcili widzów do wspólnego śpiewania. Gra małych aktorów była  pełna otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła. Wzruszyła nie tylko rodziców, ale również wszystkie serca gości, mieszkańców wsi i okolic obecnych na sali.

 Następnie rozpoczął się koncert kolęd i pastorałek, w którym wzięli udział nasi utalentowani artyści. Jako pierwsi wystąpili pierwszoklasiści przedstawiając taniec angielski „Happy Christmas day”.  W dalszej części programu usłyszeliśmy szkolny zespół grający na fletach znaną polską kolędę „Lulajże Jezuniu”.  Wiktoria Pyrdoł zaśpiewała świąteczną piosenkę „Święta godzina”, Zosia Kała „Wigilia dla wędrowca”, a Marysia Kubasik „Maleńka miłość”, wprowadzając nas w atmosferę świąt. Antosia Karbownik wykonała „Hymn świąteczny”, a Hania Zdrzalik „O mój Jezusicku”. Następnie wystąpił zespół Zmora w składzie: Patrycja Gotfryd, Kuba Lisak i Mateusz Kołton, prezentując pastorałki, „Kiedy nam do siebie bliżej” oraz „Śpij maleńki”. Dodatkowo Patrycja Gotfryd zagrała na saksofonie kolędę „Gdy śliczna Panna”.  Tanecznym akcentem był pląs hiszpański „Feliz Navidad”, wykonany przez uczniów klasy Ib S.P . W sali zabrzmiała również, zaśpiewana przez naszą absolwentkę, Karolinę Jaszczyk, „Kolęda dla nieobecnych”, przypominająca nam tych, którzy nie usiądą z nami przy wigilijnym stole. Następnie wystąpiły dzieci klas I-III z wiązanką tańców ludowych  m.in. „Miotlarz”, „Grozik”, pod kierunkiem instruktorów Stefanii i Euzebiusza Wróbel. Na instrumentach akompaniowali im Mateusz Kołton, Kuba Lisak i Pani Izabela Świtalska.

 Na zakończenie uroczystości harcerze i zuchy przekazywali, jak co roku, zaproszonym gościom i wszystkim zebranym, ogień zwany Betlejemskim Światłem Pokoju. Jest on symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei, który tradycyjnie stawiamy na wigilijnym stole.

Wieczór Bożonarodzeniowy podsumowało wystąpienia Burmistrza Łaz, Pana Macieja Kaczyńskiego i zaproszonych gości. Docenili oni piękne występy uczniów i pracę nauczycieli. Obdarowali młodych artystów upominkami i słodyczami.

Uroczystości towarzyszył świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Nie zabrakło też życzeń, miłych gestów, wzruszeń i dobrych słów.

 

Dziękujemy bardzo gorąco wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Wieczoru Bożonarodzeniowego.

 

Aneta Kajdańska

 

 

Wieczór Bożonarodzeniowy 2015 (Ilość zdjęć w galerii: 132)

29

GRU

2015

696

razy

czytano

213/224

kajan

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia