Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

     W Zespole  Szkół  nr  2  w  Niegowonicach pielęgnujemy pamięć
o przodkach, którzy walczyli o wolność ojczyzny . W szczególny sposób kształtujemy postawy patriotyczne i tożsamość narodową uczniów. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości harcerze szkolnej drużyny „Globtroterzy” zapalili znicze na grobach poległych żołnierzy i powstańców.  Na godzinach wychowawczych i na lekcjach historii zostały przeprowadzone zajęcia, które przybliżyły naszym wychowankom historię polskiego narodu. W klasach i na korytarzu szkolnym zamieszczone zostały gazetki o tematyce patriotycznej. Zostały na nich zaprezentowane prace konkursowe uczniów naszej szkoły.  10 listopada odbyła się uroczysta akademia, na której uczniowie klasy szóstej w montażu słowno-muzycznym oraz w formie prezentacji multimedialnej przedstawili drogę Polaków do wolności.  Pani Dyrektor Teresa Kubasik podkreśliła szczególny charakter tego święta i w imieniu Burmistrza Łaz Pana Macieja Kaczyńskiego zaprosiła uczniów oraz nauczycieli do udziału w gminnych obchodach  Narodowego Święta Niepodległości.
11 listopada na czele z pocztem sztandarowym szkoły wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Michała Archanioła w Łazach. Uczestniczyliśmy również w złożeniu kwiatów pod tablicą pamiątkową umieszczoną na budynku dworca w hołdzie mieszkańcom Miasta i Gminy Łazy.
Program artystyczny przygotowany przez naszych uczniów zostanie zaprezentowany mieszkańcom Niegowonic i Niegowoniczek na najbliższym zebraniu rodzicow.

 

                                                                                                  Dyrekcja, Grono pedagogiczne

 

Święto Niepodległości (Ilość zdjęć w galerii: 16)

16

LIS

2015

641

razy

czytano

171/179

Zespół Szkół nr 2 w Niegowonicach

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia